چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
سوک: استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش برای افزایش تحرک و ترویج زندگی سالم در نقاط مختلف استان، گفت: باید جاده سلامت در همه شهرستان‌های استان بوشهر احداث شود.
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند  در اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر با تقدیر از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و تشکیل مجمع سلامت استان، اظهار داشت: همه ابعاد اجتماعی بر روی سلامت روانی و جسمانی آحاد جامعه تأثیر دارند.

وی توسعه سلامت را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: برای حرکت در این مسیر باید مردم، خیرین، سازمان‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد با یکدیگر وارد عمل شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فرهنگ‌سازی برای پرهیز از کم‌تحرکی و انتخاب سبک زندگی سالم از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: استانداری بوشهر با جدیت مجامع عمومی سلامت را پیگیری و حمایت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان مکلف به تشکیل مجمع عمومی سلامت هستند بیان کرد: باید در اولین فرصت مجمع عمومی سلامت در شهرستان‌ها تشکیل شود.

گراوند با تشکر از همه مردم و مسئولانی که در تشکیل اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر حضور یافتند، افزود: خیرین نقش بسیار پررنگی در حوزه سلامت و ارتقاء سلامت اجتماعی دارند.

وی با بیان اینکه وظیفه‌ای جز خدمت‌گزاری برای مردم استان بوشهر ندارم خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان باید همپای مردم و خیرین موضوع اجتماعی شدن سلامت را پیگیری کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه جاده سلامت در همه شهرستان های استان احداث شود، ادامه داد: برای ایجاد تحرک و ترویج زندگی سالم باید از تمام امکانات و توان خود استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا دوسال آینده تکمیل می‌شود، اضافه کرد: با تکمیل دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی فرصت‌های توسعه علمی استان بوشهر با شتاب بیشتری پیگیری خواهد شد.

در پایان اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر، از خیرین سلامت و دستگاه های همکار تقدیر شد/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: