شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
سوک:مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: برای نگه‌داری آثار به جا مانده از شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم باغ موزه شهدای استان بوشهر ایجاد می‌شود.
به گزارش سوک حجت الاسلام ابراهیم تشکری در بوشهر با گرامیداشت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید  و روز شهدا با بیان اینکه استان بوشهر دارای 2 هزار و 121 شهید است اظهار داشت: بنیاد شهید در مجموع به 53 هزار خانواده ایثارگران استان بوشهر در بخش‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه مجتمع توان بخشی در راستای ارائه خدمات به خانواده ایثارگران در بوشهر ایجاد شده است خاطر نشان کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت 4 هزار و 850 متر مربع و با اعتبار 140 میلیارد ریال ساخته و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر مهمترین مطالبه جامعه ایثارگری استان را اشتغال دانست و تصریح کرد: به استناد بندهای قانونی و ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مهمترین مطالبه جامعه ایثارگری اجرای این ماده قانونی و برطرف کردن مشکل اشتغال فرزندان جامعه هدف است

تشکری،  با بیان اینکه 25  درصد سهمیه استخدام دستگاه‌های اجرایی ویژه خانواده ایثارگران است تصریح کرد: دستگاههای اجرایی در استخدام قراردادی، رسمی، پیمانی و شرکتی باید 25درصد سهمیه خود را به فرزندان ایثارگران اختصاص دهند.

وی از تعداد بیکاران جامعه ایثارگری استان بوشهر را یک‌هزار و 80 نفر دانست و افزود:یک‌هزار و 80 نفر از جامعه ایثارگران استان بوشهر بیکار است و 99 نفر از این جمعیت نیز فرزند شهید هستند که انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی  نسبت به تعهدات خود اقدام کنند.

تشکری با اشاره به فعالیت تامین مسکن خانواده ایثارگران گفت:براساس برنامه پنجم توسعه باید به یک‌هزار و 620 نفر از ایثارگران استان بوشهر زمین  مسکونی واگذار می‌شد که تاکنون به 259 نفر آنان این زمین واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از پرداخت وام مسکن به 271 خانواده ایثارگر استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: میزان وام خرید و ساخت مسکن ویژه خانواده ایثارگران تا 70 میلیون تومان تعیین شده که سود این تسهیلات 4 درصد است.

وی با بیان اینکه 2هزار و 700 دانشجو زیر پوشش خدمات بنیاد شهید استان بوشهر است خاطر نشان کرد: تامین خدمات لازم به دانشجویان و دانش‌آموزان که تحت پوشش جامعه ایثارکری هستند ارائه می‌شود.

تشکری از ایجاد باغ موزه شهدا در بوشهر خبرداد و افزود: برای نگه‌داری آثار به جا مانده از شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم باغ موزه شهدای استان بوشهر ایجاد می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: