چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
سوک:علی‌رغم استعدادها و ظرفیت‌های ورزشی که در منطقه بردخون وجود دارد، به دلیل بی‌توجهی به زیرساخت‌ها و کمبود اعتبار برای هیئت‌ها، ورزش این منطقه با مشکلات زیادی روبرو است.
به گزارش سوک گروه استان‌ها - نامجو زحمتکش: ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت روحی، روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و باعث کاهش بیماری ها و ناهنجاری ها می شود و تکیه گاه امنی برای جوانان است تا در سایه آن به رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند.

امروزه ورزش به عنوان پدیده ای مؤثر در جوامع جایگاه ویژه ای دارد زیرا ارتباط فعالیت های بدنی و ورزش با علوم مختلف زمینه های جدیدی برای مطالعه انسان فراهم کرده و تحقیقات نشان داده ورزش علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت و بهداشت روانی و بویژه پیشگیری از ناهنجاری های روانی و آسیب های اجتماعی دارد.

اما ورزش نیازمند امکانات و تجهیزات و زیرساخت هایی است که بدون آن پرداختن به ورزش بویژه در این دوره چندان مناسب و موفقیت آمیز نخواهد بود که بخش بردخون نیز از این موضوع جدا نیست.

استعدادها و توانایی های زیادی در بین مردان و زنان منطقه بردخون وجود دارد که اگر توجهی اندک به مطالبات آنان داشته باشیم شاهد درخشش ورزشکاران در میادین مختلف هستیم.

در این زمینه پای درد دل اهالی ورزش نشسته‌ایم تا خواسته‌ها و مشکلات آنان را بشنویم که امیدواریم مسئولان و متولیان امر گوشه چشمی به ده‌ها خواسته آنان بکنند و رویکرد ورزش به سوی تعالی و رشد پیش رود.

مسئولان به ورزش بردخون توجه کنند

نایب رئیس شورای شهر بردخون  گفت: برای گسترش ورزش همراهی مردم و مسئولان لازم است و نباید همه توقعات به سمت شورا و شهرداری باشد.

مجید دریایی با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان شهرستان توجه بیشتری به ورزش بردخون کنند، افزود: ما نیز همراه با ورزش هستیم و تا حد توان از آن حمایت می کنیم.

غلامرضا محمدی داور کشوری گفت: بردخون در ساحل دریا واقع است اما فوتبال و والیبال ساحلی در منطقه فعال نیست و  پیست استادیوم مناسب نیست.

خیرین در ورزش مشارکت کنند

عضو تیم والیبال بردخون نیز گفت: یکی از وظایف مسئولان توجه به ورزش است تا در کنار فعالیت های فرهنگی به هدف خود برسد.

روح الله اندرزا با اشاره به اینکه نسبت به والیبال بی انصافی شده، افزود: تخصیص اعتبار با نگاهی عملگرا و کشف استعدادها ضرورت دارد که آموزش و پرورش در این زمینه دارای نقش ویژه ای است.

پیشکسوت ورزش نیز گفت: مدیران تیم ها و پیشکسوتان ورزش حضور بیشتری در نشست های ورزشی داشته باشند.

احمد بحرانی با بیان اینکه خیرین در ورزش مشارکت کنند، افزود: مجموعه ورزش و جوانان حمایت بیشتری از ورزش منطقه بکند و نیازهای ورزشکاران را رفع کند.

اعتبار و زیرساخت ورزش مهیا نیست

عضو شورای اسلامی بخش بردخون نیز گفت: بردخون استعدادهای زیادی دارد اما دیده نمی شود زیرا اعتبار و زیرساخت های لازم فراهم نیست.

علی کلبی نیا افزود: ورزش ادارات و محلات فعال شود و از شهرستان اعتبارات لازم گرفته شود.

روستاها فاقد امکانات ورزشی

دهیار روستای شهنیا نیز گفت: برای ساخت فضاهای ورزشی مشکل داریم که منابع طبیعی و امور اراضی باید همکاری کنند.

رضا حصیری افزود: روستاها امکانات و فضاهای ورزشی کافی ندارند هرچند بخش خصوصی اقداماتی داشته است که امیدواریم  امسال فوتبال و والیبال ساحلی در این روستا فعال شود.

حمید نظری رابط نماینده مجلس نیز گفت: با تلاش و پیگیری نماینده مجلس اعتبارات خوبی جذب شده که امسال آغاز عملیات سالن ورزش بانوان، احداث زمین چمن روستای وحدت آباد و حمایت از ورزش مدارس صورت می گیرد.

شور و شوق گذشته در بین مردم نیست

شور و شوق گذشته در بین مردم نیست و با وجود افزایش امکانات و فضاها باید ورزش پیشرفتی نداشته استپیشکسوت فوتبال نیز گفت: شور و شوق گذشته در بین مردم نیست و با وجود افزایش امکانات و فضاها باید ورزش پیشرفتی نداشته است.

حمید باربرز افزود: در گذشته جوانان در زمین های خاکی فعالیت می‌کردند که امیدواریم با برنامه ریزی و مشارکت جمعی موفقیت های قبل تکرار شود.

فعال اجتماعی نیز گفت: با مشارکت همه ورزشکاران و هیئت‌های ورزشی می توان اقدامات زیادی داشت.

حسن بردستانی افزود: برخی از هیئت‌ها گلایه دارند که باید علت را جویا شد تا این دلزدگی رفع شود.

لزوم گسترش ورزش در منطقه

پیشکسوت ورزش نیز با بیان اینکه در بیشتر موارد نخبه کشی شده، گفت: باید اعتماد افرادی که در ورزش حضور داشته‌اند جلب کرد.

حسن زارعی افزود: فوتبال راکد است و از همه ظرفیت منطقه استفاده نمی‌شود و نسبت به ورزش روستاهاحمایت خاصی نداشته ایم.

مسئول کمیته انضباطی و نماینده ورزش و جوانان بخش نیز گفت: برخی تیم ها و ورزشکاران در فعالیت ها همراهی نمی کنند اما برای استعدادیابی و تجهیز شهر و روستاها به امکانات ورزشی مصمم هستیم.

یوسف جعفری افزود: هیئت‌های ورزشی با نظر ورزشکاران تشکیل می شود که امیدواریم ورزشکاران منطقه مشارکت کنند و فعالانه برای گسترش ورزش منطقه تلاش کنند.

ورزش در بردخون تقویت می‌شود

رئیس نمایندگی ورزش و جوانان بخش بردخون در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: با مشارکت ادارات و مردم ورزش منطقه را گسترش می دهیم که در این زمینه برنامه های دوره ای و  سالانه تنظیم می شود.

هیئت‌های والیبال، شطرنج، بومی محلی و تنیس روی میز سرپرست ندارندسید اصغر محمدی دوست با بیان اینکه آماده همکاری برای فعالیت بخش خصوصی در  فضاهای ورزشی هستیم، افزود: هیئت‌های والیبال، شطرنج، بومی محلی و تنیس روی میز سرپرست ندارند که امیدواریم به زودی تعیین تکلیف شوند.

ورزش روستاها ساماندهی می‌شود

محمدی دوست ادامه داد: خانه ورزش در همه روستاهای بخش راه‌اندازی می‌شود تا وضعیت ورزش در روستاها را ساماندهی کند و هیات ورزش های بومی محلی و ورزش روستایی با مشارکت روستاها فعالیت می کند.

رییس نمایندگی ورزش و جوانان بخش ابراز داشت: به منطور تقویت ورزش بخش کمیته های ورزش قهرمانی، فرهنگی و جوانان، ورزش همگانی، استعدادیابی، باتوان، رسانه، روستایی و صندوق توسعه ورزش با همراهی دلسوزان و پیشکسوتان تشکیل می شود/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: