چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
سوک:استاندار بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی با اعتبارات ملی و استانی در مدت ۲ سال ساخته می‌شود
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند در نشست نخستین مجمع سلامت استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم این مجمع در توسعه زیرساخت‌های سلامت اظهار داشت:  در این مجمع گروه‌ها و بخش‌های مختلف در توسعه سلامت مردم برنامه‌ریزی می‌کنند که نقش خیران و سمن‌ها در این مجمع برجسته و مورد توجه است.

وی با بیان اینکه خیران سلامت،  کارهای مهمی در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم انجام می‌دهند گفت: سلامت جامعه تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دیگر عرصه‌ها است که باید سلامت جامعه با مدیریت کارآمد توسعه یابد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به سلامت جسمانی و روانی بیان کرد: در عرصه سلامت همه آحاد جامعه مسئول هستند چراکه  با تبلور حوزه سلامت در فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر این مهم به عنوان یک تکلیف همگانی محسوب می‌شود.

گراوند با بیان اینکه آحادمردم، خیران، سمن‌ها، دستگاه‌های اجرایی و اداری باید در راستای توسعه سلامت گام بردارند افزود: بزرگترین خدمات در حوزه سلامت توجه به طرح‌های پیشگیری است.

وی، با بیان اینکه پیشگیری از بیماری نه تنها کاهش هزینه‌ها در پی دارد بلکه سلامت جامعه را تضمین می‌کند تصریح کرد: اکنون استان بوشهر در عرصه بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت در جایگاه نامناسبی قرار دارد که عامل آن کم تحرکی و نوع تغذیه است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه کم تحرکی عامل بیماری است خاطر نشان کرد: تشکیل کارگروه سلامت استان بوشهر باید در دستور کار قراربگیرد و از همه ظرفیت‌ها در این عرصه به ویژه توانمندی خیران سلامت  استفاده شود.

گراوند از ایجاد جاده سلامت در شهرها و بخش‌های استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی پروژه جاده سلامت در همه شهرستان‌ها و بخش‌های ساحلی  با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اجرایی می‌شود.

وی،  با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر‌اساس این تفاهم‌نامه دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی با اعتبارات ملی و استانی در مدت 2 سال ساخته می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: