شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
سوک:مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: چهارشنبه سوری از آیین های سنتی و باستانی ایرانیان و بیانگر نشاط ، سرزندگی و تخلیه انرژی است که انجام این مهم باید با حفظ سلامتی افراد انجام شود.
به گزارش سوک عبدالرحیم دادجو افزود: روشن کردن آتش در آخرین چهارشنبه سال نشان دهنده زنده شدن و سرزندگی طبیعت است که امروز این آیین فرح بخش نیاکانمان با استفاده از وسایل آتش زا به شکل خطرناکی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با کمال تاسف در سالیان اخیر آیین چهارشنبه سوری به جای ایجاد شادی و نشاط در جامعه موجب ترس و وحشت شده و هرسال در آستانه عید نوروز شماری از خانواده ها یا عزادار و یا جوانان آنها دچار صدمه های جبران ناپذیری شده اند.

دادجو اضافه کرد: هرچند با انجام کارهای فرهنگی و همکاری رسانه ها تلاش شده روند حوادث در آیین چهارشنبه سوری را کاهش دهیم ولی باز هم بی احتیاطی برخی از افراد منجر به بروز حوادث می شود.

وی با تاکید براینکه حادثه تنها برای دیگران نیست، گفت: استفاده از مواد آتش زا به خصوص از نوع دست ساز به دلیل ناآگاهی و سهل انگاری همیشه حادثه ساز شده است.
دادجو یادآورشد: در آستانه عید نوروز با انجام کارهای خطرناک شادی عید را به تلخی تبدیل نکنیم.
وی با اشاره به آماده باش پایگاههای اورژانس در استان بوشهر گفت: از اول اسفند تمام حوادث

مربوط به چهارشنبه سوری بارگذاری و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی شده است.
دادجو اضافه کرد: از اول اسفند تاکنون دو مورد حادثه مربوط به استفاده از مواد آتش زای دست ساز در شهرستانهای بوشهر و دشتستان رخ داد که شش نفر مصدوم برجای گذاشت/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: