شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز مطرح شد؛
سوک: گراوند، با تاکید بر ساماندهی ترخیص کالای همراه ملوان در استان بوشهر بیان کرد: در این راستا برای تامین مطالبات مردم مرزنشین و ساحل نشین آیین‌نامه کالای ته لنجی تدوین و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.
به گزارش سوک استاندار بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با قاچاق گفت: در این راستا ضمن تجهیز گلوگاه‌های استان به امکانات جدید و پیشرفته باید روزنه‌های قاچاق کالا و ارز در استان بسته شود.

عبدالکریم گراوند در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان بوشهر با تاکید بر مدیریت قوانین در عرصه ترخیص کالا اظهار داشت: زندگی و معیشت مردم ساحل نشین استان به فعالیت‌های در حوزه تجارت دریایی گره خورده که این مهم در دستور کار ویژه قرار دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این استان در ادوار مختلف به عنوان دروازه تجارت ایران مطرح بوده است افزود: دریانوردی و تجارت در استان بوشهر از دیرباز در این استان وجود داشته که باید بر تقویت پیوند مردم سخت کوش استان به دریا و فعالیت‌های  حوزه دریایی توجه ویژه کرد.

گراوند، با تاکید بر ساماندهی ترخیص کالای همراه ملوان در استان بوشهر بیان کرد: در این راستا برای تامین مطالبات مردم مرزنشین  و ساحل نشین آیین‌نامه کالای ته لنجی تدوین و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.

وی، با اشاره به تدوین آیین نامه ترخیص کالای همراه ملوان در استان‌های ساحلی جنوب بیان کرد: در نشست تخصصی مسئولان استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان راهکارهای ترخیص کالای همراه ملوان بررسی و پس از ارسال نظر کارشناسی به مرکز تا پایان فروردین  اقلام و نحوه ترخیص کالای همراه ملوان تعیین تکلیف می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر بررسی و آسیب شناسی وضعیت قاچاق و ارز تصریح کرد: برخورد قاطع با قاچاق در اولویت برنامه‌های استان است که در این راستا تجهیز گلوگاه‌ها به امکانات جدید و پیشرفته و مسدود شدن روزنه‌های قاچاق کالا و ارز در اولویت قرار دارد.

گراوند تبعات قاچاق کالا را مورد اشاره قرار داد  و تاکید کرد: قاچاق کالا ضربات و صدمات مهلکی بر زیرساخت‌های تولیدی، معیشتی، اشتغال و اقتصاد  و حتی سلامت مردم وارد می‌کند که مقابله با این پدیده در دستور کار  ویژه سازمان‌ها و ادارات ذیربط قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: