شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
سوک:سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر تامین جلیقه‌های نجات دریایی ویژه شناورهای تفریحی گفت: در راستای توسعه گردشگری دریایی اسکله تفریحی انگشتی در جفره بوشهر نصب می‌شود.
به گزارش سوک نورالله اسعدی  در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با اشاره به تشکیل کمیته گردشگری دریایی استان بوشهر اظهار داشت: این نهاد یکی از کمیته‌‌های 11 گانه ستاد اجرایی خدمات سفر است که  زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دریایی در مناطق ساحلی استان بوشهر فراهم می‌کند.

وی، با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی افزود: یکی از اهداف مهم مقاصد گردشگران به مناطق ساحلی استان بوشهر استفاده از ظرفیت دریا است که در این راستا نیاز به ایجاد ایستگاه‌های شناور تفریحی در اسکله‌های استان است.

 سرپرست اداره کل بنادر و  دریانوردی استان بوشهر با اشاره به توجه به ایجاد شناورهای تفریحی با استانداردهای لازم ایمنی و دریانوردی افزود: برای افزایش ایمنی شناورهای تفریحی موجود در استان بوشهر، 600 جلیقه نجات تامین شده که برای ارتقا ایمنی گردشگران، به شناورهای تفریحی تحویل می‌شود.

اسعدی  با تاکید بر توجه به ایجاد اسکله تفریحی در نقاط ساحلی گردشگرپذیر بیان کرد: در این راستا اسکله انگشتی که نقش مهمی در تامین زیرساخت‌‌های گردشگر دریایی دارد در نظر گرفته شده است.

وی از استقرار این نوع اسکله در جفره بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: اسکله انگشتی برای پهلوگیری شناورهای تفریحی و رفت و آمد گردشگران از ایمنی بالایی برخوردار است که نخستین اسکله آن در جفره بوشهر نصب می‌شود.

 سرپرست اداره کل بنادر و  دریانوردی استان بوشهر افزود: اسکله‌های انگشتی که فلزی هستند می‌تواند در تامین زیرساخت‌های گردشگر دریایی و ایمنی تردد مسافران موثر باشد.

اسعدی با اشاره به ایجاد همیار ناجی در بنادر پرتردد استان بوشهر تصریح کرد: برای افزایش ایمنی در گردشگری دریایی قایق‌های همیار ناجی در دو بندر بوشهر و گناوه تهیه شده است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: