چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
سوک:رئیس استاندارد شهرستان‌های گناوه و دیلم گفت: واحدهای تولیدی غیراستاندارد در گناوه و دیلم پلمب می‌شود.
به گزارش سوک قدرت اله شاهین زاده اظهار داشت: کارشناسان استاندارد بندر ریگ سه واحد بلوک زنی را به دلیل نداشتن پروانه استاندارد و مسئول کنترل کیفیت، پلمب کردند.

وی در خصوص وضعیت استاندارد سایر واحدهای بلوک زنی در بخش ریگ اظهار داشت: در این بخش، ۲۲  واحد بلوک زنی وجود دارد که ۱۵ واحد با داشتن پروانه استاندارد، فعالیت داشته و مابقی نیز غیر فعال می باشند.

رئیس استاندارد گناوه و دیلم ادامه داد: در گناوه نیز ۲۵ واحد تولیدی بلوک مستقر بوده که از این تعداد ۱۴ واحد با داشتن پروانه استاندارد، فعالیت دارند.

وی در خصوص واحدهای بلوک زنی دیلم نیز گفت: در حال حاضر پنج واحد بلوک زنی دی دیلم وجود دارد که ۴ واحد آن با داشتن پروانه استاندارد، در حال فعالیت هستند.

شاهین زاده ضمن اشاره به اهمیت استاندارد مصالح ساختمانی، افزود: دیوارکشی اطراف محوطه واحد تولیدی، استخر آب با شرایط مطلوب و درصد تخلیط ماسه و سیمان، استفاده از ماسه‌های شسته، آبدهی مناسب و فراهم نمودن شرایط استاندارد پس از تولید، از جمله شرایطی است که یک واحد بلوک‌زنی باید دارا باشد تا بتواند پروانه استاندارد را دریافت کند.

وی تأکید کرد: با توجه به اجباری بودن استاندارد بلوک‌های سیمانی، بازرسی‌های ادواری از این گونه واحدها در شهرستان های دیلم و گناوه، توسط کارشناسان این اداره، همچنان ادامه دارد.

رئیس استاندارد گناوه و دیلم ضمن اشاره به تأثیر مستقیم بلوک‌های سیمانی بر عمر مفید و ایمنی ساختمان‌ها، گفت: شهروندان و پیمانکاران پیش از اقدام به خرید هرگونه مصالح ساختمانی، از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: