شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۷۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
رئیس پلیس فتا استان بوشهر:
سوک: رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت:شهروندان بوشهری به هیچ عنوان فریب اپلیکیشن‌های صیغه‌یاب را نخورند و قربانی این گونه نرم‌افزارها نشوند چرا که ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری آنان را تهدید کند.
به گزارش سوک سرهنگ مهدی قاسمی با اشاره به گستردگی فضای مجازی و فعالیت کاربران گوناگون در این فضا اظهار داشت: فضای مجازی فرصتی است که می‌توان از آن در پیشبرد اهداف مثبت و مفید استفاده کرد اما متاسفانه افرادی از این فضا برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر این که یکی از مهمترین سوء‌استفاده از فضای مجازی، انتشار اطلاعات خصوصی کاربران است، افزود: کاربران زیادی در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و به خصوص نرم‌افزارهای پیام‌رسان تلفن همراه اقدام به انتشار اطلاعات خصوصی و تصاویر به اصطلاح سلفی خود می‌کنند که متاسفانه برخی از این کاربران باور ندارند که مجرمان سایبری از ساده‌ترین اطلاعات شخصی که کاربر در صفحات اجتماعی خود منتشر می‌کند، می‌تواند سواستفاده  وسیع کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به فروش نرم‌افزار و یا عضویت در کانال‌های صیغه‌یاب، عنوان کرد: شهروندان بوشهری به هیچ عنوان فریب اپلیکیشن‌های صیغه‌یاب را نخورند و قربانی این گونه نرم‌افزارها نشوند چرا که ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری آنان را تهدید کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: افرادی که تصویر آنان در این گونه سایت‌ها و نرم‌افزارها وجود دارد، وجود خارجی نداشته و فقط تصویر آن ها در این سایت‌ها یا گروه‌ها قرار دارد، تصویری که حتی ممکن است فتوشاپی باشد.

قاسمی افزود: این افراد با استفاده از تصاویر سلفی که کاربران در فضای مجازی منتشر کرده‌اند سعی می‌کنند سایت خود را بروز رسانی کرده و اهداف مجرمانه خود را که همان سواستفاده از کاربران فضای مجازی است، عملی کنند.

وی یکی دیگر از مهمترین خطرات این نرم‌افزارها را وجود صفحات جعلی یا فیشینگ نام برد و گفت: کاربران ممکن است با خرید اینگونه نرم‌افزارها وارد صفحه جعلی بانک‌ها شوند و موجودی حساب بانکی آنان مورد سرقت قرار گیرد  که از شهروندان انتظار می‌رود به هنگام خریدهای اینترنتی حتما نکات امنیتی از جمله (نماد اعتماد الکترونیکی و آدرس صفحه https:// ) توجه و دقت داشته باشند .

قاسمی به فارس گفت: متأسفانه کلاهبرداران برای رسیدن به مقاصد خود این سایت ها را طراحی کرده‌اند و با ایجاد پروفایل‌های جعلی و با ترفند‌های زیرکانه، ارتباط احساسی با افراد برقرار کرده و از طریق این ارتباط پول و اطلاعات هویتی افراد را مورد سرقت قرار می دهند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: از هم استانی‌های عزیز درخواست داریم ضمن توجه به توصیه‌ها و هشدارهای ارائه شده در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: