چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۸۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
سوک:به‌منظور ارتقا توان عملیاتی و ارتقا کیفیت خدمات مانور جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی در آبهای شهرستان عسلویه برگزار شد.
بوشهر|مانور امداد و نجات دریایی در عسلویه برگزار شد+تصاویر

به گزارش سوک مانور جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی ظهر امروز با مشارکت سازمان‌های امدادی و دریایی ذیربط، در بندرعسلویه برگزار شد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هدف از برگزاری این مانور را ارتقا توان عملیاتی برای اجرای طرح‌های نوروزی دانست و اظهار داشت: مانور جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی برای دستیابی به حداکثر توان پاسخگویی فوری و مؤثر به سوانح دریایی در ارتباط با نجات جان افراد، کاهش آثار آلودگی محیط زیست برگزار شده است.

نورالله اسعدی با بیان اینکه در این تمرین گروهی سازمان‌ها و شرکت‌های ذیربط مشارکت داشتند افزود: مانور جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی با استعداد عملیاتی و تجهیزاتی ویژه و با مشارکت ارگانهای مختلف از جمله سازمان امداد و نجات دریایی برگزار شد.

وی استفاده از بالگرد امداد و نجات، شناورناجی ، شناورهای آتش خوار برای اطفای حریق را از جمله تجهیزات در این مانور ذکر کرد و  گفت: در مانور جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی استفاده از بوم برای محصور کردن و جلوگیری از انتشار مواد آلاینده و اسکینربرای جمع کردن مواد آلوده کننده از سطح دریا استفاده شد.

استفاده از آمبولانس‌های مجهز برای درمان سریع مصدومان حوادث دریایی از دیگرامکانات پیش بینی شده برای برگزاری موفقیت آمیز این مانور بود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: