چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۸۰۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
هاشم زاده مطرح کرد:
سوک: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با توجه به نیازهای مرکز استان بوشهر، در سال آینده سه پارکینگ طبقاتی با اعتبار 15 میلیارد تومان در سه نقطه مختلف شهر بوشهر ساخته می‌شود.
به گزارش سوک کیوان هاشم‌زاده صبح امروز در نشست اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سال‌های گذشته با تخصیص اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها، بخش عمده‌ای از نیازهای شهری رفع می‌شد که از ابتدای امسال، متاسفانه با تغییراتی که در این بخش انجام شده میزان دریافتی شهرداری بوشهر از محل ارزش افزوده به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: این شرایط سبب شده تا شهرداری بندر بوشهر برای اجرای بخشی از پروژه‌ها دچار مشکلات عمده‌ای شود هر چند تجربه خوبی را منتقل کرد تا ضمن شناسایی نقاط ضعف، برای سال 97 با برنامه‌ریزی جدید به دنبال تحقق برنامه‌ها باشیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر تصریح کرد: سعی کردیم بودجه را برای سال 97 واقعی ببینیم که شامل دو بودجه شبه جاری سازمان مدیریت پسماند و فضای سبز نیز می‌باشد.

هاشم‌زاده بیان کرد: در حالی که سال گذشته اعتبار شهرداری بندر بوشهر برای سال 1396، 170 میلیارد تومان بسته شده بود امسال با کار کارشناسی این اعتبار را برای سال 1397، 185 میلیارد تومان قرار دادیم که 15 میلیارد تومان آن برای ساخت سه پارکینگ است.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای مرکز استان بوشهر، در سال آینده سه پارکینگ طبقاتی با اعتبار 15 میلیارد تومان در سه نقطه در مرکز شهر، خیابان امام خمینی(ره) و خیابان مطهری آغاز می‌شود هر چند در طبقات این پارکینگ‌ها بخش‌های تجاری ایجاد می‌کنیم که برای شهرداری بوشهر میلیاردها تومان ارزش افزوده همراه دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر یادآور شد: به طور قطع تقاطع‌های غیرهمسطح باکیفیت بهتر و با زمان کوتاه‌تر از تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی در سال آینده ساخته می‌شود و سعی داریم سال ۹۷ را با بودجه واقعی ببینیم تا انشاالله ۷۰ درصد بودجه محقق بشود هرچند این پیش بینی ماست که امیدواریم این اتفاق روی بدهد.

 وی عنوان کرد: ایجاد کانال تاسیسات شهری جهت کاهش کنده‌کاری، احداث ساختمان برای شهرداری منطقه دو، آسفالت کوچه‌ها در کنار اجرای طرح‌های عمران شهری بخش دیگری از اقدامات سال آینده شهرداری بندر بوشهر خواهد بود.

 هاشم‌زاده بیان کرد: از مردم و رسانه‌ها بابت این که تقاطع غیرهم سطح در بهمن ماه امسال به بهره‌برداری نرسید عذرخواهی می‌کنم اما دلیل آن زمان‌برشدن جابجایی تیرهای فشار قوی بوده است ولی اکنون با 70 درصد آسفالت این تقاطع انتظار می‌رود که برای سال جدید آماده بهره‌برداری شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر یادآور شد: این تقاطع از دوره قبل شروع شده بود که دارای ایرادات فنی فراوانی است که شورای پنجم یا باید حکم تخریب یا ادامه کار برای اتمام این پروژه می‌داد.

وی بیان کرد: تقاطع غیرهم‌سطح بوشهر از لحاظ فنی و اجرا دارای ایرادات فنی است و نباید خاکی اجرا می‌شد،تاسیات شهری باید قبل از اجرای پل جابجا می‌گردید و تکلیف معارضین مشخص می‌شد، که همه این عوامل در تاخیر اجرا موثر بوده است.

 هاشم‌زاده بیان کرد: برخی از همکاران رسانه‌ای بر این پروژه انتقاداتی می‌کنند که فنی نیست در حالی که باید انتقادات به گونه‌ای باشد دارای بار کارشناسی باشد.

به نوشته فارس، وی ادامه داد: رسانه ها نباید به مردم در این بخش حرف‌های ناصوابی بزنند هر چند به عنوان فردی که بیش از 16 سال کار رسانه‌ای حرفه‌ای کرده‌ام نقدهای جدی بر این پروژه دارم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر عنوان کرد: تا امروز 9 میلیارد و 200 میلیون تومان برای ساخت تقاطع غیرهم‌سطح  هزینه شده و در نهایت با 14 میلیارد تومان به اتمام می‌رسد.

 هاشم‌زاده در خصوص سوالا یکی از خبرنگاران در خصوص رد  یک منقصه قانونی توسط اعضاء شورای شهر بوشهر بیان کرد: یک مناقصه در شهرداری روال قانونی و آنالیز آن طی شده و  شرکتی بومی بوشهر برنده می‌شود اما شورای شهر بوشهر آن را رد کرده است.

وی افزود: پیمانکاری که برنده شده می‌تواند از طریق مراجع قانونی از بابت حقی که از آن ضایع شده شکایت کند و حتی میلیاردی هم شاکی شود که به نفع شهرداری نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر عنوان کرد: الان داریم بخش فضای سبز شهرداری بندر بوشهر را به شکل امانی کار می‌کنیم که تا دو ماه دیگر باید ادامه یابد که می‌تواند مشکلاتی را در نگهداری تاسیسات و پرداخت حقوق کارگران داشته باشد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱
میدو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
0
1
با این شهرداری مسخره تون بخدا اونروزی جا پارک گیر نیومد برگشتیم خونه
نام:
ایمیل:
* نظر: