چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۲۰۸۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
در آخرین جلسه شورای اداری تنگستان مطرح شد؛
سوک: دادستان عمومی و انقلاب تنگستان در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان در راستای تامین امنیت بیشتر در تعطیلات نوروز به مسئولین توصیه هایی عنوان کرد.
به گزارش سوک حجت‌الاسلام عباس فقیه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تنگستان در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن شماره یک فرمانداری تشکیل شده بود با تبریک پیشاپیش ایام نوروز و آغاز سال ۱۳۹۷ خورشیدی بیان داشت: قوه‌قضاییه بنا به وظیفه خود که حسب اصول قانون اساسی وظیفه پیشگیری از وقوع جرایم را عهده‌دار است و به مسئولان ادارات شهرستان توصیه کردند برنامه‌ریزی مناسبی جهت تامین امنیت بیشتر در تعطیلات نوروز و پیشگیری از جرایم احتمالی داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود نکاتی را  به عنوان تدابیر پیشگیرانه در راستای تامین امنیت بیشتر و اسکان مسافران وارده به شهرستان مطرح کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تنگستان به فرماندهی انتظامی تنگستان توصیه کرد: گشت های سیار خود را در سطح شهر و خصوصا در محل تجمعات مسافران نوروزی در سواحل و بوستانها به منظور جلوگیری از سرقت و دیگر جرایم فعال نماید و با بر هم زنندگان نظم، امنیت و آسایش مردم با حفظ احترام و حقوق شهروندی برخورد لازم قانونی صورت بپذیرد.

فقیه اظهار داشت: که به منظور پیشگیری از سرقت منازل در ایام تعطیلات نوروز هر گونه اسباب کشی بدون اخذ مجوز از کلانتری و پاسگاههای محل ممنوع می باشد.

وی به پلیس راهور نیز توصیه کرد: با فعال نمودن گشت های خود در سطح شهر با خودروهایی که ایجاد سد معبر نموده و یا آلودگی صوتی ایجاد می نمایند و یا با حرکات نمایشی باعث اخلال در عبور و مرور وسایل نقلیه می گردند برخورد قانونی بعمل آورند.

دادستان عمومی و انقلاب تنگستان بیان داشت: با توجه به اجرای طرح سلامت نوروزی قضات کشیک به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی با شبکه بهداشت و درمان در برخورد با متخلفین از مقررات بهداشتی همکاری لازم را معمول خواهد داشت.

وی در ادامه به شهرداران و اداره گردشگری شهرستان توصیه کرد: جهت جلوگیری از هر گونه اختلال در رفت و آمد نسبت به نصب بنر و تبلیغات محیطی و نقشه راهها و اماکن گردشگری و محل اسکان مسافران در وروودی شهرها اقدام نمایند و تدابیری را جهت اسکان همراه با امنیت مسافران اتخاذ نمایند.

دادستان تنگستان به اداره تعزیرات حکومتی نیز توصیه کرد: با همکاری مرجع انتظامی گشت های مشترکی را جهت نظارت بر بازار و برخورد با متخلفین در ایام نوروز برنامه‌ریزی نمایند.

فقیه همچنین از کلیه ادارات و شهروندان خواست نسبت به فعال نمودن دوربین های مدار بسته خود اقدام تا زمینه پیشگیری و کشف جرم تسهیل گردد و همچنین کلیه ادارات و موسسات عمومی نسبت به آموزش و توجیه نگهبانان و سرایداران اماکن خود در خصوص حفاظت از اموال و تاسیسات خود اقدام نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب تنگستان در پایان با آرزوی تعطیلاتی توام با آرامش برای شهروندان اظهار داشتند که دادگستری شهرستان نیز با توجه به اینکه قضات کشیک در تمام ساعات شبانه‌روز آماده پاسخ‌گویی هستند آمادگی مجموعه قضایی شهرستان را جهت صدور دستورات لازم و مجوزات قانونی اعلام داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر: