سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۸۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
سوک:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با پرداخت ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری ۲ هزار و ۵۰۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد شد.
به گزارش سوک احمد لطفی در نشست  مسئولان کمیته امداد استان با استاندار بوشهر  از وجود 27 هزار خانوار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهرخبر داد و اظهار داشت: از این تعداد خانوار 61 درصد آنان دارای زن سرپرست خانواده هستند.

وی با تاکید بر توانمندسازی مهارتی مددجویان افزود: توانمندسازی مهارتی مددجویان کمیته امداد از مهم‌ترین رویکرد برنامه‌های این نهاد است که در این عرصه برنامه ویژه‌ای تدوین شده است.

لطفی، با بیان اینکه در بخش توانمندسازی، فعالیت این نهاد با ارائه بسته‌های فرهنگی آغاز می‌شود خاطر نشان کرد:در اجرای بسته‌های سلامت روانی، سالانه بیش از 20 هزار نفر تحت برنامه مشاوره فردی با حضور اساتید قرار می‌گیرند که سبب شده این افراد برای ورود به عرصه زندگی و کسب و کار مهیا شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، اشتغال خانواده‌های مددجو را به عنوان یک موضوع راهبردی در این نهاد دانست و تصریح کرد: در این راستا  با ارائه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی این خانواده‌ها زمینه اشتغال آنان فراهم می‌شود.

وی از  تاسیس دو مرکز کاریابی در شهرک صنعتی بوشهر و منطقه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: در این دو مرکز با استقرار نیروها،  فضای اشتغال برای خانواده‌های تحت پوشش دنبال می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد دو هزار و 500 شغل  ویژه مددجویان در سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری 2 هزار و 500 شغل برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد شد.

 لطفی با قدردانی از مشارکت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی گفت: در سال گذشته منابع بانکی برای ایجاد اشتغال مددجویان تخصیص یافت که ضمن اینکه  99 درصد این اعتبارات پرداخت شد، کمیته امداد استان بوشهردر شاخص کشوری رتبه نخست کسب کرد.

وی از واگذاری  600 مسکن به مددجویان در 300 روستای استان با مشارکت سپاه استان بوشهر خبر داد  و بیان کرد: در سال گذشته 600 مسکن در 300 روستای استان بوشهر با همکاری سپاه استان ساخته شد و امسال با همراهی سپاه و منابع داخلی امداد، 900 مسکن دیگر ساخته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر  فقرزدایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این زمینه با  اعتبارات دولتی، صندوق ولایت امداد اعتبارات ویژه‌ای برای ایجاد اشتغال و فقرزدایی پرداخت شده که افزون بر 10 میلیارد تومان پرداخت شده است

لطفی با اشاره به گازرسانی به یک هزار خانواده مددجوی استان عنوان کرد: در سال گذشته توانستیم با برگزاری ازدواج‌های آسان، زمینه تهیه جهیزیه و کمک هزینه ازدواج را برای یک‌هزار زوج جوان تحت حمایت فراهم کنیم/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: