پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴
سوک:مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه زمستان گذشته روزانه ۷۵۷میلیون مترمکعب گاز به شبکه منتقل شد، گفت: بر اساس تعهدات، امسال در شرایط سرما باید روزانه ۸۳۰میلیون مترمکعب گاز منتقل شود.
به گزارش سوک سعید توکلی در نشست با مدیر و معاونان بخش‌های مختلف منطقه 10 عملیات انتقال گاز در بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده برای انتقال گاز از منطقه صنعتی عسلویه اظهار داشت:  پایداری انتقال گاز به تمام مصرف‌کنندگان خانگی و صنعتی حاصل تلاشگران منطقه 10 این مجموعه است.

وی سهم گاز در سبد انرژی کشور را  70 درصد  دانست و افزود: جایگاه صنعت گاز در کشور جایگاه مهم و قابل‌توجهی است به‌گونه‌ای که  70درصد از سبد انرژی کشور از گاز طبیعی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از تأمین 80 درصد گاز کشور از منطقه 10 این مجموعه خبر داد و تصریح کرد: منطقه 10 انتقال گاز وظیفه خطیر انتقال 80 درصد گاز به سراسر کشور را به‌عهده دارد.

توکلی با اشاره به افزایش انتقال گاز براساس تعهدات انجام‌شده خاطرنشان کرد: برای انتقال گاز در بهترین شرایط در سال گذشته روزانه 750 میلیون مترمکعب برنامه‌ریزی شده بود که  شرکت انتقال گاز در شرایط فصل زمستان موفق به انتقال روزانه 757 میلیون مترمکعب گاز شد.

وی به برنامه‌های امسال پرداخت و تصریح کرد: شرکت ملی گاز بر اساس تعهدات، باید  امسال روزانه افزون بر 830 میلیون مترمکعب گاز در کشور انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: برای انتقال این میزان گاز حدود یک‌هزار کیلومتر خطوط فشار قوی در بخش‌های مختلف و تعدادی از ایستگاه‌ها باید مورد سرویس قرار ‌گیرد.

توکلی با بیان اینکه طبق آمارها انتقال گاز کشور در سال 96 رشد 6درصدی را نسبت به سال 95 نشان می‌دهد تأکید کرد: صرفه‌جویی اقتصادی 150 میلیارد تومانی در 1.5 سال گذشته و قطع نشدن گاز هنگام تعمیر خطوط از دیگر موفقیت‌های شرکت انتقال گاز بوده است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: