پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
سوک:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: همه ظرفیت‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم روز خلیج فارس بکارگیری شود و همه دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش سوک مجید خورشیدی در نشست هماهنگی برگزاری برنامه‌های بزرگداشت روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: خلیج فارس تنها یک مختصات جغرافیایی نیست بلکه نماد تاریخ یک ملت است.

وی با بیان اینکه خلیج فارس نماد فرهنگ و پیشنیه مردمان ساحل نشین است، اضافه کرد:‌ خلیج فارس نماد شهادت‌طلبی مردم این منطقه و نماد مقاومت در برابر هر کسی است که به این آب و خاک و ارزش‌های این کشور چشم دوخته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر اینکه خلیج فارس متعلق به بیگانگان نیست و متعلق به ملت شریف ایران است، بیان کرد:‌ خلیج فارس میراث معنوی مردمان این سرزمین است و نام‌آوران تاریخی در کرانه این خلیج حضور داشته‌اند.

وی گفت: امروز نام خلیج فارس برای همگان روشن شده است و همه نهادها و کانون‌های بین‌المللی نیز این خلیج را به نام خلیج فارس می‌شناسند و حتی دشمنان انقلاب اسلامی نیز در نام این خلیج یعنی خلیج فارس تردیدی ندارند.

وی خواستار همکاری و تلاش همه دستگاه‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم روز خلیج فارس شد و ادامه داد: با توجه به اینکه دستگاه‌های مختلف برنامه‌های متنوعی در روز خلیج فارس دارند، تصمیم گرفتیم تا ستادی برای برگزاری مراسم این روز مهم تشکیل شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه بسیاری از برنامه‌ها برای روز خلیج فارس تنظیم و برنامه‌ریزی شده است، خاطرنشان کرد:‌ تا هفته آینده باید ریز برنامه‌هایی که قابلیت اجرایی دارند به مدیرکل ارشاد استان ارائه شود و برای دعوت از سخنران‌ها در این برنامه‌ها هماهنگی لازم انجام شود.

وی خواستار هماهنگی با نماینده وزارت خارجه در استان برای دعوت از مهمانان خارجی به مراسم روز خلیج فارس شد و افزود: بایستی همکاری و همراهی مناسبی از سوی دستگاه‌های اجرای برای برگزاری برنامه‌های روز خلیج فارس صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر تصریح کرد: با توجه به تقارن این روز با نیمه شعبان، روز معلم و روز کارگر، باید به معلمان، کارگران و شان آنها در این مراسم و برنامه‌ها توجه شود.

وی بر استفاده از برنامه‌های سپاه و ارتش در روز خلیج فارس تاکید کرد و افزود: ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز برای برگزاری برنامه‌های روز خلیج فارس استفاده شود/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: