شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
سوک:معاون استاندار بوشهر گفت: در راستای توسعه صادرات و افزایش کیفیت فرآوری محصولات تولیدی استان، کارگروه تخصصی آبزیان و خرما تشکیل شده است.
به گزارش سوک سعید زرین‌فر  در نشست با مسئولان و اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه بخش‌های دولتی و خصوصی در عرصه اقتصادی نقش مهمی دارند اظهار داشت: هر کدام از این بخش‌ها نسبت به مسئولیتی که دارند باید زمینه رونق اقتصادی در جامعه فراهم کنند.

وی با بیان اینکه بازرگانان نقش مهمی در معرفی توانمندی و قابلیت مناطق دارند گفت: وجود بیش از 140 میلیون مسلمان در کشور اندونزی از طریق فعالیت بازرگانان مسلمان با ترویج دین و مذهب مسلمانان محقق شده که این نشان از قابلیت تجار و بازرگانان در انتقال فرهنگ‌ها و معرفی توانمندی‌های یک منطقه و یک کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با تاکید بر تحقق شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: فعالان اقتصادی در  تحقق این مهم از جایگاه مهمی برخوردار هستند که شرکت‌های اقتصادی و تجاری باید با برنامه‌ریزی در عملیاتی کردن شعار امسال تلاش کنند.

زرین‌فر، ظرفیت تولیدی و اقتصادی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه‌های مختلف تولیدی از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت در توسعه صادرات و تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی استفاده کرد.

وی با اشاره به ظرفیت تولید آبزیان پرورشی و محصولات کشاورزی در استان بیان کرد:در راستای توسعه صادرات و افزایش کیفیت فرآوری محصولات تولیدی استان، کارگروه تخصصی آبزیان و خرما تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها در  امر صادرات محصولات استان گفت: برای بررسی مشکلات تولید کنندگان، فعالان اقتصادی و بازرگانان باید جلسات به صورت تخصصی در دستگاه‌های اجرایی در راستای حل مشکلات تشکیل و مصوبات آن به نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی برای تصمیم‌گیری ارائه شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: