سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۸۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
سوک:رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به توسعه صادرات مواد معدنی از استان گفت: در این راستا ساخت پایانه صادرات موادمعدنی از مطالبات فعالان اقتصادی و بازرگانان استان بوشهر است.
به گزارش سوک حسین حیدری  در نشست بررسی مشکلات بازرگانان و معدن‌کاران استان بوشهر با بیان اینکه توسعه روابط تجاری استان با قطر ظرفیت مهمی برای صادرات مواد معدنی فراهم کرده است اظهار داشت: در نشست هیئت تجاری  و فعالان اقتصادی استان با تیم تجاری قطر بر توسعه صادرات مواد معدنی از استان بوشهر تاکید شد.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات ساختمانی معادن استان بوشهر مورد درخواست فعالان اقتصادی قطر است تصریح کرد: با توجه به آغاز عملیات اجرایی پایانه صادرات موادمعدنی استان بوشهر انتظار می‌رود پیگیری لازم برای تحقق این مهم در موعد مقرر انجام شود.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی بوشهر تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه استان بوشهر در حوزه موادمعدنی راه‌اندازی این پایانه از مهم‌ترین خواسته فعالان حوزه معدنی استان بوشهر است.

حیدری بر تامین آب مورد نیاز معادن مصالح ساختمانی استان تاکید کرد و گفت: حوزه صنعت و معدن استان بوشهر تنها 2 درصد آب استان را مصرف می‌کند که این آب نیز به‌صورت عمده از دریا و آب‌های غیرمتعارف تامین می‌شود ولی با این حال فعالان این حوزه در تامین این آب نیز با مشکلاتی مواجه هستند.

وی تصریح کرد: در این زمینه باید ساز و کار مناسب تامین آب موردنیاز فعالان این حوزه فراهم شود.

عضو اتاق بازرگانی بوشهرنیز با تاکید بر ایجاد خطوط هوایی بوشهر با کشورهای همسایه خلیج فارس گفت: تنها پرواز خارجی استان بوشهر به  دبی از سوی شرکت کیش ایرا انجام می‌شد که این پرواز به‌تازگی لغو شده است.

عبدالرسول ابراهیمی، بر ضرورت راه‌اندازی خط هوایی بوشهر به دبی تاکید کرد و  افزود:  فعالان اقتصادی استان بوشهر انتظار فعالیت مجدد این پرواز در بوشهر دارند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: