شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
سوک:عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر گفت: برای بررسی راهکارهای توسعه مراودات تجاری ایران و قطر نشست مشترک هیئت تجاری این دو کشور اردیبهشت تشکیل می‌شود.
به گزارش سوک امیر شهریاری  در نشست با فعالان اقتصادی و تجاری استان بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالای تجاری برخوردار است اظهار داشت: خرمای ایرانی به ویژه استان بوشهر متقاضیان زیادی در کشورهای شرق اروپا، خاورمیانه، شمال آسیا و  دیگر کشورها دارد.

وی از علاقه‌‌مندی فعالان اقتصادی دو کشور ایران و قطر برای توسعه مبادلات تجاری خبر داد و افزود: در این راستا هیئت‌های تجاری دو کشور از ظرفیت‌های مناطق بندری همدیگر از جمله استان بوشهر دیدن کردند.

عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر از تشکبل نشست مشترک تجار دو کشور خبر داد و  گفت: برای بررسی راهکارهای توسعه مراودات تجاری ایران و قطر نشست مشترک هیئت تجاری این دو کشور اردیبهشت تشکیل می‌شود.

 شهریاری، مزیت‌های استان بوشهر در عرصه تجارت خارجی مهم دانست و افزود: استان بوشهر به‌عنوان یکی استان سوق‌الجیشی نسبت به سایر استان‌ها از مزیت‌های رقابتی بالایی برای صادرات به قطر برخوردار است.

وی با اشاره به اقبال کشورهای مختلف از کالاها و محصولات ایرانی خاطر نشان کرد: در راستای تحقق حمایت فراگیر از تولیدات ایرانی در چند مدت اخیر اقبال خوبی به پذیرش کالاهای ایرانی به ویژه کشورهای حوزه شرق اروپا، خاورمیانه و شمال آسیا داشته‌اند که باید این فرصت غنیمت شمرده شود.

عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر از مثبت بودن تراز تجاری ایران با قطر خبر داد و بیان کرد:در حوزه صادرات آبزیان تراز تجاری ایران با بسیاری از کشورها از جمله قطر مثبت است که توسعه این مهم در اولویت قرار دارد.

شهریاری با تاکید بر پیگیری مشکلات تجار از طریق شورای گفت‌وگو  دولت با بخش خصوصی گفت: در این راستا باید ارکان شورا تشکیل شود و برای هماهنگی بیشترکارگروه تخصصی قبل از تشکیل جلسات تشکیل شود.

وی تاکید کرد: با توجه به برخی از ایرادهای قانونی حاکم بر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان مشخص شده نیاز است نشست‌هایی برای برگزاری هر چه پربارتر  این شورا با تولیدکنندگان، صادر کنندگان و فعالان اقتصادی فراهم شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: