سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۸۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
سوک:سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح پسکرانه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین گفت: با تکمیل این پروژه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد.
به گزارش سوک نورالله اسعدی در بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر از قطب‌های تجاری کشور محسوب می‌شود اظهار داشت: این بندر با داشتن زیرساخت‌های مهمی بندری نقش مهمی در اقتصاد کشور و استان بوشهر دارد.

وی با بیان اینکه بندر بوشهر از پست‌های مختلف اسکله در امر تجارت دریایی برخوردار است تصریح کرد: در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری بندر بوشهر با داشتن ظرفیت بالا، به عنوان دومین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کانتینر محسوب می‌شود.

سرپرست اداره کل  بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای طرح بندری در مجتمع و جزیره نگین بوشهر خبر داد و بیان کرد:  مجتمع بندری نگین در زمینی به وسعت 450 هکتار به عنوان پسکرانه این بندر در بخش‌های پایانه‌های کانتینری، چند منظوره و اسکله کالای فله و مایع در حال اجراست.

اسعدی با اشاره به اجرای پروژه‌های بندری در جزیره نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی افزود: در اجرای این پروژه با مشارکت بخش خصوصی بیش از 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که نقش مهم و تاثیرگذاری در رونق اقتصادی و تجاری بندر و استان بوشهر دارد.

وی از  تکمیل ترمینال کانتینری مجتمع بندری جزیره نگین خبر داد و خاطر نشان کرد: ترمینال کانتینری این مجتمع  امسال افتتاح می‌شود که دارای 2 پست اسکله 15 هکتاری و قابلیت پهلوگیری شناورهای 50 هزار تنی است.

سرپرست اداره کل  بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین در زمینی به مساحت 15 هکتار اجرا شده است افزود:در این ترمینال 2 پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری 600 هزار کانتینر در حال ساخت است.

اسعدی با اشاره به سرمایه‌گذاری 270 میلیارد تومانی در ساخت ترمینال کانتینری نگین بوشهر تصریح کرد: این اسکله با 300 متر طول امکان پهلوگیری کشتی‌های 50 هزار تنی در آن فراهم می‌شود و ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در سال به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

وی از اجرای پروژه تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین خبر داد و بیان کرد: برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در مجتمع بندری نگین 700 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

سرپرست اداره کل  بنادر و دریانوردی استان بوشهر  با اشاره به اینکه اسکله‌های تخصصی در مجتمع بندری نگین ساخته می‌شود خاطر نشان کرد: از 450 هکتار مساحت مجتمع بندری نگین 250 هکتار برای انجام عملیات بندری و 200 هکتار دیگر برای اجرای عملیات پشتیبانی اختصاص یافته است.

اسعدی از افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر خبر داد و افزود: با تکمیل پروژه مجتمع بندری نگین بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر از 7 میلیون تن در سال به 15 میلیون تن افزایش می‌یابد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: