سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۹
سوک:امام جمعه بوشهر با تاکید بر بهره‌جستن از فرصت مدیریت دستگاه‌های اجرایی برای خدمت رسانی صادقانه به مردم گفت: مدیران باید با ایمان، تقوا و اخلاق‌گرایی به مردم خدمت کنند.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر به آموزه‌های نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) پرداخت و با تاکید بر بهره جستن از این  آموزه‌ها اظهار داشت: پیامیر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در آن دوران با جاهلیت عرب در ستیز بود ولی اکنون جاهلیت مدرن در مقابل اسلام قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جاهلیت مدرن با اندیشه‌های پیشرفت تکنولوژی و  تحریف آن در مقابل اسلام قدم علم کرده است تصریح کرد: اندیشه‌هایی که جاهلیت عرب در زمان بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) وجود داشت اکنون به‌شکل مدرن در جوامع وجود دارد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بعثت خاتم‌الانبیاء تا روز رستاخیر ادامه دارد خاطر نشان کرد: تنها راه نجات در شرائط کنونی جهان در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، حقوقی، امنیتی، دانش، علم و فناوری بازگشت جهان به جامعه اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) است.

امام جمعه بوشهر، هدف انقلاب اسلامی را هدایت جامعه جهانی به سوی اسلام ناب محمدی(ص) دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی با نگاه هدایت جامعه جهانی به سمت اسلام ناب محمدی(ص) به وقوع پیوسته که این مهم در حال انجام است.

آیت‌الله صفایی بوشهری یکی از بلایای جامعه، مردم و مسئولان را تدریج دانست و با تاکید بر این نکته که معیار سنجی عملکرد خودمان را باید همواره مورد توجه قرار دهیم افزود: اگر کار خیری در گذشته انجام می‌گرفته ولی اکنون انجام نمی‌شود نشانه پس‌رفت و اگر  در حال اجرا است نشان از ادامه مسیر پیشرفت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اقامه نماز جماعت در مساجد افزود: چراغ مساجد باید همیشه روشن باشد اقامه نماز جماعت در همه اوقات صبح، ظهر ، عصر، مغرب و عشاء باید به صورت جماعت در مساجد برپا شود که بانیان مساجد باید در این عرصه تلاش کنند.

امام جمعه بوشهر از آغاز نهضت نماز صبح خوانی به صورت جماعت در مساجد بوشهر خبر داد و گفت: این مهم باید در تمام مساجد توسعه یابد و چراغ مساجد باید صبح برای برپایی نماز جماعت روشن باشد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به تقویت ایمان، تقوا، اخلاق و دست‌گیری مردم خاطر نشان کرد: جامعه‌ای که دارای نشانه‌های الهی و ایمانی و دست‌گیر مردم در همه اوقات هستند شامل توفیقات الهی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، پست مدیریتی را یک فرصت مهم برای خدمت‌گذاری و نوکری مردم دانست و تاکید کرد: مدیران باید با استفاده از فرصت مدیریتی که خداوند به آنان عنایت کرده همره با  ایمان، تقوا و اخلاق‌گرایی به مردم خدمت صادقانه کنند و شکرگزار خداوند باشند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به نقش مهم نیروهای مسلح در جوامع پرداخت و خاطرنشان کرد: بی تردید بخش مهمی از اقتدار یک نظام و توانمندی ملی و فراملی آن به توان نیروهای مسلح و ارتش است.

امام جمعه بوشهر،  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را پرتوان، شجاع، با ایمان و ولایت‌مدار دانست و تصریح کرد: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز پیروزی انقلاب در همه عرصه‌‌ها حضوری مقتدرانه داشته‌اند که نشان از توانمندی این نیرو است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران محبوب‌ترین  ارتش جهان است تصریح کرد: ارتش جمهوری اسللامی ایران با داشتن ویژگی‌های فوق‌العاده و اتکا به خداوند و ولایت‌مدار بودن آن از محبوبیت خاصی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از نیروهای مسلح و ارتش مستقر در استان بوشهر گفت: مردم همواره حامی نیروهای مسلح و ارتش هستند چراکه آرامش و آسایش مطلوب استان با تلاش این نیروها حکم‌فرما است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به حل مشکلات مردم خطاب به مسئولان استان بوشهر افزود:اجرای حکم در زمینه ساخت و ساز باید حرمت مردم نگه داشته شود و با مذاکره و صحبت با مردم راههای حل مشکلات منطقی برطرف شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مسئولان باید برای اجرای احکام ساخت و سازهای مردمی عجله نکنند افزود: مردم هم برای تحقق حقوق خود از مجرای قانونی کار خود را پیگیری کنند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: