شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۴
سوک: امام جمعه خارگ با تاکید بر لزوم استفاده مناسب از ظرفیت بالای اقتصادی خلیج فارس گفت: مسئولان باید برای رفع مشکلات اقتصادی جامعه با سرعت بیشتری حرکت کنند.
به گزارش سوک حجت‌الاسلام موسی کمالی در خطبه نماز جمعه جزیره خارگ اظهار داشت: امشب شب با عظمتی است، عید بزرگ مسلمانان است، روزی که بشریت با مبعث می تواند به کمال برسد، بسیار روزی بزرگی است، برای بشریت ارزمند است این روز، اولین پیام این روز بزرگ توحید است.

وی افزود: آمریکایی که نتوانست و نمی تواند جلوی ایران بگیرد، تحریم می کند و ایران اسلامی مقاومت می کند، انقلاب ایران اسلامی احیای بعث پیامبر اکرم (ص) است، آمریکا وقتی دید انصارش که جنگ نیابتی راه انداخته است، منطقه به منطقه شکست خورند، الان به بهانه حمله شیمیایی میخواهند حمله کنند.

کمالی اضافه کرد: بعید است اینها بتوانند جنگ کنند و مطمئنا نمی توانند جلوی نیروهای مقاومت ایستادگی کنند، اگر این جاهلت را انجام می دادند و جنگ را آغاز می کردند نیروهای مقاومت انها را نابود می کردند.

وی بیان کرد: آل سعود خبیث هم می گوید آماده پرداخت هزینه جنگ از بیت المال مسلمین برای جنگ با مسلمانان است. اخیرا در فرودگاه تی‌ ۴ مستشاران ما رو به شهادت رساندند که انشاءالله به زودی نیروهای مقاومت واکنش نشان خواهند داد.

امام جمعه خارگ تصریح کرد: باید در کشور وحدت داشته باشیم و یده واحد باشیم، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، به جوانان باید اعتماد کنیم و استعدادها ناب کشور کشف کنیم، از ظرفیت بالای اقتصادی خلیج فارس باید استفاده کنیم.

وی ادامه داد: چرا باید در بحث دلار باید جامعه دچار مشکل شود؟ جا دارد از مسئولان برای تک نرخی کردن دلار تشکر کنیم ولی جا داشت از پیشتر این تصمیم گرفته می شد. در فضای مجازی باید از رسانه های داخلی استفاده کنیم و نباید اجازه سوء استفاده خارجی‌ها از فضای مجازی ایران بدهیم، مقام معظم رهبری فتوا دادند و ورود به حریم شخصی را حرام شرعی اعلام کردند، ما از مسئولین تقاظا داریم آن فضای مجازی که دشمن از ان سو استفاده می کند جلوگیری کند.

کمالی با اشاره به روز ٢٩ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان انقلاب خیلی تلاش کردندن ارتش را منحل کنند ولی درایت امام (ره) نگذاشت این موضوع به ثمر برسد، ارتش مانده است و با افتخار مانده است، قانون اساسی هم تاکید کرده است. ارتش مردمی و مکتبی باشد که همین طور است. این ارتش با صلابت ایران اسلامی، ارتش ما به استقلال و خودکفایی رسیده است.

امام جمعه خارگ در پایان خاطر نشان کرد: در انگلیس روز ۱۴ فروردین را روز تنبیه یک مسلمان نامگذاری کرده‌اند، کشوری که خود را مدافع حقوق بشر و آزادی می‌نامد، گفتند هرکاری که می خواهید با یک مسلمان می خواهید بکنید. حتی بر روی آنها اسید بریزید و امتیاز بگیرد، مسلمانان در همه جا باید با هم اتحاد داشته باشند گرچه برخی از حاکمان سرسپرده شده‌اند ولی ملت‌ها باید در کنار هم باشند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: