پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
سوک: لزوم تلاش جدی برای رفع مشکل بیکاری، تاکید بر خدمات‌دهی صادقانه مسئولان و لزوم کنترل تلاطم بازار ارز از مسائل مهم مطرح شده در نماز جمعه بردخون و دیر بود.
به گزارش سوک حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نماز با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: افرادی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی در آزمایشات نظام اسلامی پذیرفته نشدند.

وی با بیان فلسفه بعثت، افزود: هدف از بعثت پیامبر اسلام هدایت انسان، تعلیم و تربیت، برپایی عدل و قسط، تکمیل اخلاق بشر و آزادی انسان از بندگی غیرخدا بود.

رکنی حسینی  اضافه کرد: پس از ۱۴ قرن از بعثت پیامبر اجرای عدالت نیاز جامعه است پس مسئولان نظام اسلامی عدل و قسط را عملی  و درد محرومان را درک کنند.

امام جمعه بردخون با اشاره به اینکه مشکل جوانان و افراد بیکار با کنسرت حل نمی شود، گفت:  اگر شغلی نیست چرا جوانان تحصیل کنند پس مسئولان اگر خوابند بیدار شوند.

وی تغییر و تحول در تیم اقتصادی دولت را ضروری دانست و گفت: ارزش پول ملی هر روز کاهش می یابد و بر قیمت ارز و سکه افزوده می شود که نیاز است از افراد توانمند در تیم اقتصادی بهره ببرند.

خطیب جمعه بردخون ابراز داشت: غرب بداند ایران کشوری است که نیروهای مسلح مقتدری دارد و اگر کوچک ترین اشتباهی مرتکب شوند به شدت پشیمان خواهند شد.

رکنی حسینی گفت: قدرت های استکباری در ۸ سال جنگ تحمیلی با همه توان در کنار دشمن ایستادند اما شکست خوردند و این بار ضربه ای متحمل می شوند که بدتر از دوران دفاع مقدس خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز وضعیت کشور نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست که نتوانستند یک وجب از خاک ما را بگیرند اما امروز سلاح های ما قادرند قلب دشمن را نشانه بگیرند.

امام جمعه بردخون با اشاره به دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ارزش ها و روحیه انقلابی حاکم بر مدیران کشور در دهه ۶۰ در حال فراموشی است که ضرورت دارد مسئولان شبانه روز تلاش و خدمت کنند  زیرا مردم هیچگاه نظام و انقلاب را رها نکرده اند و در همه صحنه ها حضور دارند.

 لزوم کنترل تلاطم بازار ارز

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تبریک عید مبعث اظهار داشت: پیام  بعثت زندگی مسالمت آمیز با دیگران، نوعدوستی و رعایت حق و عدالت و انصاف در  جامعه است.

وی ادامه داد: مبعث پیامبر مهمتر از آزادی سیاسی و اجتماعی  آزادی معنوی  و نهادینه کردن صفات زیبا در انسان ها را  برای جامعه بشری به ارمغان آورد.

حسینی  یکی از فلسفه های بعثت پیامبر را دعوت به تعقل دانست و عنوان کرد:افرادی در نقطه مقابل رسالت پیامبران  با تحریک شهوات و تقویت بی بند و باری در جامعه تعقل را از مردم می گیرند.

خطیب جمعه دیر با گرامیداشت یاد شهدای هسته ای بیان کرد:  در مسیر فناوری هسته ای ما راه خود را ادامه می دهیم.

وی گفت: بنیا د مسکن از بدو تأسیس تا امروز در  راستای بهسازی روستاها ، ساخت واحد های مسکونی در شهرها، تهیه طرح هادی برای روستاها  و ساخت مسکن برای آسیب دیدگان از حوادث طبیعی گام های بلندی  برداشته است.

امام جمعه دیر با تبریک روز ارتش خاطرنشان کرد: ارتش در دوران انقلاب و دفاع مقدس در کنار سپاه و بسیجیان و نیرو های مردمی پوزه دشمن را به خاک مالید.

حسینی با اشاره به دیدار رهبری با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: پیروزی انقلاب بزرگترین ضربه را بر پیکره آمریکا وارد کرد و تسخیر لانه جاسوسی ابهت آنها را شکست لذا  جنگ هشت ساله، تولید گروهک ها  و جنگ های نیابتی را در دستور خود قرار دادند که با تدابیر رهبری توطئه های آنها نقش بر آب شد.

وی افزود:آمریکا و هم پیمانانش به هیچ یک از اهداف خود نرسیده  و در آینده نیز نخواهد رسید و در این برهه از زمان مسئولان کشور باید وحدت خود را حفظ کنند و با مردم شفاف باشند.

خطیب جمعه دیر در رابطه با تلاطم بازار ارز و سکه اظهار کرد: متأسفانه عده ای به عنوان طرفدار دولت نهادهای انقلابی و جریان سیاسی را به زمین زدن دولت متهم می کنند و از آن سو برخی از جریانات سیاسی دولت را به بی عرضگی و ضعف در مدیریت متهم می کنند که این گونه موضع گیری ها در زمین دشمن بازی کردن است.

وی خطاب به کسانی که مدعی هستند که افرادی می خواهند دولت را به زمین بزنند، گفت: اگر رئیس جمهور محترم مواظب مشاوران خود باشد کسی نمی تواند دولت را زمین گیر کند.

حسینی تصریح کرد: پیام رسان  خارجی تلگرام  قوانین جمهوری اسلامی را در حمایت و سرویس دادن به عناصر  برانداز، منافقین،سلطنت  طلبان، داعش و تکفیری ها  به صورت آشکارا نقض کرده و در اغتشاشات دیماه سال گذشته نقش مؤثری داشت.

وی با اشاره به اظهار نگرانی برخی افراد مبنی بر ناامن بودن پیام رسان های داخلی تأکید کرد: امیدواریم با فتوای رهبر معظم انقلاب  و حرام خواندن تعرض به حریم خصوصی افراد ، مردم و جوانان ما نگرانیشان برطرف و سعی کنند به پیام رسان های داخلی عزیمت کنند تا ما محفوظ بمانیم.

امام جمعه دیر با اشاره به عقب نشینی ترامپ در خصوص حمله به سوریه ابراز کرد: ما این یاوه گویی را زیاد شنیده ایم البته اگر زمانی بخواهند  غلط کاری بکنند بدانند ایران اسلامی و جبهه مقاومت از حیفا و تلاویو اثری بر جای نخواهد گذاشت.

وی با تقدیر از برخورد نیروی دریایی سپاه با لنج هایی که صید ترال می کنند، افزود: عزیزان ما در دادگستری هم به مسئولیت خود عمل و آرامش خاطر صیادان ما را تأمین کنند/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: