پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
جنبش حماس امروز شنبه ضمن محکوم کردن تجاوز آمریکا و هم پیمانانش به خاک سوریه تاکید کرد که هدف از این تجاوزگری حمایت از رژیم صهیونیستی است.
به نقل از خبرگزاری شهاب، فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: هدف از تجاوزگری به خاک سوریه و ویران کردن امکانات و توانمندی‌های آن در راستای حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی و اجرای نقشه‌های این رژیم است.

وی ادعای آمریکایی‌ها درخصوص حفاظت از غیرنظامیان را - درحالی که واشنگتن با قدرت از جنایت‌های اشغالگران اسرائیلی و کشتار آنها علیه غیرنظامیان فلسطینی بی پناه حمایت می‌کند- تقبیح کرد.

برهوم بر لزوم پایان دادن به اختلافات و درگیری‌های جهان عرب، وحدت صفوف و تقویت اهرم‌ها و ابزارهای پایداری و استقامت ملت‌های عربی، جلوگیری از خونریزی و احترام به اراده این ملت‌ها به عنوان رکن اساسی مقابله با هرگونه تجاوزگری تاکید کرد.

ابراز تاسف الجزایر از تجاوزگری به سوریه 

دولت الجزایر نیز با ابراز تاسف از تجاوزگری آمریکا و فرانسه و انگلیس به خاک سوریه تاکید کرد که باید درباره ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تحقیقات می‌شد.

احمد اویحیی نخست وزیر الجزایر گفت:"الجزیره از تجاوزگری سه جانبه آمریکا و فرانسه و انگلیس در بامداد روز شنبه به مواضعی در سوریه ابراز تاسف می‌کند."

به گفته وی، لازم بود که درباره ادعای حملات شیمیایی در سوریه تحقیقات می‌شد.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: