پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
سوک:سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به لایه‌روبی اسکله ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: در اجرای این پروژه به طول ۱۵۰ متر اسکله یاد شده ۱.۲ میلیون متر مکعب لایه‌روبی می‌شود.
به گزارش سوک نورالله اسعدی در بوشهر، با بیان اینکه مجتمع بندری نگین به عنوان پسکرانه بندر بوشهر از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: این مجتمع بندری به مساحت 450 هکتار ظرفیت مناسبی برای تخلیه و بارگیری کالای تجاری اعم از کانتینری، فله، مایع و مواد معدنی در بندر بوشهر فراهم می‌کند.

وی با اشاره به افزایش 2.5 برابری تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر گفت: با تکمیل این مجتمع بندری، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا سالانه در بندر بوشهر از 7 میلیون تن به 15 میلیون تن افزایش می‌یابد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای عملیات لایه‌روبی ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین خبر داد و بیان کرد: این ترمینال کانتینری که در آستانه بهره‌برداری قرار دارد برای فراهم شدن پهلوگیری کشتی‌های بزرگ، عملیات لایه‌روبی در آن آغاز شده است.

اسعدی با بیان اینکه زمینه پهلوگیری کشتی‌های 50 هزار تنی در اسکله پایانه کانتینری نگین فراهم می‌شود خاطر نشان کرد: لایه‌روبی پایه اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین  با اعتبار 70 میلیارد تومان آغاز شده است که با تکمیل آن زمینه پهلوگیری کشتی‌ها  با ظرفیت 50 هزار تن برای نخستین بار فراهم می‌شود.

وی حجم لایه‌روبی ترمینال کانتینری جزیره نگین بوشهر را  1.2 میلیون متر مکعب دانست و افزود: در اجرای این طرح به طول 150 متر پایه اسکله لایه‌روبی می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: ظرفیت کانتینری بندر بوشهر با افتتاح این ترمینال به یک میلیون TEU، کانتینر می‌رسد.

اسعدی با اشاره به افتتاح ترمیتال کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: با افتتاح ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین در نیمه نخست، بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کانتینری کشور پس از بندر شهید رجایی تبدیل می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: