شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
سوک:مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر، این استان را قطب تولید میگوی پرورشی خواند و گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری این آبزی ۵ هزار آزمایش تشخیص بیماری میگو در استان بوشهر انجام شد.
به گزارش سوک مرتضی بحرانی  در بازدید معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر از مرکز تکثیر میگو با بیان اینکه این مرکز تولید کننده بچه میگوی اراضی پرورش میگو استان است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت مهم پرورش آبزیان، قطب تولید میگوی پرورشی در کشور است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته افزون بر 13 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید شد گفت: از این میزان میگوی پرورشی بیش از 10 هزار تن آن به کشورهای مختلف صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر، از ذخیره سازی بچه میگو در اراضی ساحلی استان خبر داد و تصریح کرد: عملیات پرورش میگو با ذخیره سازی لارو و بچه میگو در استخرهای پرورشی از اواسط اردیبهشت آغاز می‌شود و زمان برداشت این آبزی از استخرها اواخر شهریورماه است.

بحرانی با اشاره به آزمایشگاه مرکز تشخیص و بررسی بیماری‌های میگو در بوشهر افزود: در این آزمایشگاه ضمن بررسی و شناسایی بیماری‌ها بر روی تشخیص انواع بیماری‌ها مطالعه و پژوهش می‌شود.

وی از آزمایش‌های سلولی میکروبی در این آزمایشگاه خبر داد و بیان کرد: برای تشخیص و جلوگیری از بروز بیماری میگوی پرورشی در دوره تکثیر و پرورش میگو بیش از 5 هزار آزمایش PCR بر روی میگوهای مولد، پست لارو، غذای میگو و میگوهای پرورشی برداشت شده انجام شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز بر صلاحیت بهداشتی امنیت زیستی تاکید کرد و افزود: رعایت شرایط امنیت زیستی در مزارع پرورشی و تکثیر میگو مورد توجه قرار بگیرد.

مجید خورشیدی افزایش توان علمی در این عرصه را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: بالا بردن توان علمی بخش خصوصی و دولتی برای مقابله با رخدادها از جمله بیماری‌ها و آفات تولیدات آبزی مورد تاکید است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: