پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
سوک:مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: برای ایجاد ۲ هزار و ۴۷۷ شغل ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر بیش از ۴۹۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شد.
به گزارش سوک احد لطفی در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ویژه مددجویان این نهاد در تشریح فعالیت‌های اشتغال زایی کمیته امداد استان اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار موجود، در سال گذشته 2هزار و 477 طرح اشتغال‌زایی با پرداخت تسهیلات کم بهره ایجاد شد که در این زمینه 491 میلیارد و 100 میلیون ریال وام کم بهره پرداخت شد.

لطفی از تحقق 89 درصدی طرح‌های اشتغال‌زایی در این نهاد خبر داد و  افزود: این طرح‌های اشتغالی در رشته‌های شغلی مختلف از جمله، کشاورزی، دام پروری، شیلات، صنایع دستی و خدمات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان از مهم‌ترین دغدغه‌های این نهاد است گفت: قبل از اجرای طرح اشتغال و در طول زمان اجرای آن، سطح دانش و آگاهی فنی و حرفه‌ای مددجویان افزایش داده می‌شود تا بتوانند در ادامه بدون اتکا به حمایت‌های امداد خودکفا شوند.

وی درباره مددجویان خودکفا شده در سال گذشته بیان کرد: سه هزار و 317 خانوار تحت حمایت که در سالهای گذشته تسهیلات اشتغال دریافت و کسب و کار راه‌اندازی کردند، به تدریج به مرز خودکفایی و استقلال مالی رسیدند که در سال 96 دیگر نیاز به حمایت کمیته امداد نداشتند و از سیستم حمایتی خارج شدند.

لطفی با تاکید بر اهمیت ضریب موفقیت طرح‌های اشتغال مددجویان خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های شغلی مددجویان با هدف ارتقاء سطح مهارت‌های کارآفرینی آنان، اعطا تسهیلات ارزان قیمت، ارائه مشاوره شغلی و افزایش نظارت بر طرح‌های اجرایی از مهم‌ترین حمایت‌های این نهاد از کار آفرینان در طول دوره کارآفرینی است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های اشتغالی این نهاد در سال 97 تصریح کرد: براساس ظرفیت‌های موجود در استان، 778 طرح اشتغال از محل منابع امدادی، 850  شغل از طریق کاریابی و سه‌هزار 905 نفر آموزش فنی و حرفه‌ای اشتغال برای مددجویان تحت حمایت اجرا می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال جدید در حمایت از کالای ایرانی گفت: این نهاد سه برنامه مهم در حوزه اشتغال از جمله ایجاد اشتغال پایدار و با کیفیت، آموزش و کاریابی برای مددجویان را در دستور کار دارد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: