پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۸۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
سوک:معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، معرفی توانمندی و توسعه صادرات ۱۳ نمایشگاه تخصصی امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.
به گزارش سوک ابوالقاسم محمدزاده در نشست با فعالان اقتصادی استان با اشاره به نام‌گذاری امسال  مبنی بر حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: معرفی توانمندی تولیدی، صنعتی، کشاورزی و صادراتی استان بوشهر در راستای تحقق شعار امسال مورد توجه است.

وی از برگزاری نمایشگاه‌های  محصولات تولیدی داخلی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در راستای حمایت از کالای ایرانی، معرفی توانمندی و توسعه صادرات 13 نمایشگاه تخصصی امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: برگزاری نمایشگاههای تخصصی به‌منظور هم‌افزایی در حوزه‌های صنعت، معدن،  صنایع کشاورزی، صنایع دریایی، صنایع دستی و گردشگری، نفت و گاز و پتروشیمی، تجارت، بازرگانی و تجاری سازی تولیدات و خدمات توسط کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در چارچوب شیوه نامه مربوطه سیاست گذاری و پیش بینی شده است.

محمدزاده عناوین نمایشگاه‌های تخصصی را  مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان و بازیهای فکری، لوازم خانگی، صوتی و تصویری، مبلمان و صنعت چوب، حمل و نقل، امور گمرکی، بنادر و دریانوردی، توانمندی‌های دریایی، فرش ماشینی  و موکت و کفپوش، انرژی با محوریت آب، برق  و گاز  و صنعت ساختمان و تجهیزات وابسته برگزار می‌شود.

وی، برپایی نمایشگاه دام و طیور، شیلات، آبزیان و جشنواره غذاهای دریایی، الکامپ و تل‌کامپ، فن آوری‌های نوین فرش دستباف،پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی، صنعت خودرو و  نمایشگاه خدمات شهری از دیگر نمایشگاه‌ها اعلام کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به تسهیل ارتباطات تجاری مابین بخشهای مختلف تامین، تولید، عرضه و مصرف تصریح کرد: حضوربنگاههای اقتصادی در نمایشگاههای تخصصی با هدف ارائه دستاوردهای تکنولوژی و فناوری‌های نوین می‌تواند هماهنگی و ارتباط موثری را در زنجیره تولید تا توزیع محصول ایجاد کند.

محمدزاده از دیگر برنامه‌ها در حمایت از حضور کالای ایرانی  در بازارهای هدف و جذب سرمایه گذاری و دانش فنی با هدف توسعه صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی را  حضور در سه نمایشگاه خارج از کشور دانست و افزود:  اعزام 5 هیئت تجاری و پذیرش 3 هیئت خارجی از جمله برنامه‌های امسال است.

وی عنوان کرد:  تقویم نمایشگاهی  یاد شده در اسفند ماه سال قبل تصویب و امسال عملیاتی می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: