شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۳
سوک:مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر با اشاره به اجرای برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر گفت: ترتیل‌خوانی جوانان از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز بوشهر به صورت زنده پخش می‌شود.
به گزارش سوک سیدحسین ناظر  در نشست ستاد ملکوت استان بوشهر از برنامه‌ریزی برای پخش برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: هر سال مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در حسینیه عاشقان ثارالله در ماه نزول قرآن از شبکه‌های مختلف پخش زنده می‌شود.

وی با بیان اینکه شبکه استانی بوشهر شبکه برتر برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم  معرفی شده افزود: همکاری خوب سپاه پاسداران با صدا و سیما در برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی ماه مبارک رمضان سبب شد تا شبکه استانی بوشهر در دو سال متوالی شبکه برتر کشور در این رویداد فرهنگی باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهربا بیان اینکه ترتیل‌خوانی قرآن‌کریم در ماه مبارک رمضان از شان و منزلت ویژه‌ای در نزد مردم برخوردار است گفت: پخش  برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهربه صورت زنده مورد توجه است که  این مهم مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.

ناظر با اشاره به اینکه پخش ترتیل‌خوانی جوانان مورد  توجه است بیان کرد: ترتیل‌خوانی جوانان از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز بوشهر به صورت زنده پخش می‌شود.

وی  افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی استان بوشهر و ساعت پخش برنامه زنده ترتیل‌خوانی، محدودیت‌هایی برای پخش از شبکه سراسری وجود دارد.

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر تصریح کرد: دو زمان برای پخش زنده این برنامه از شبکه سراسری پیشنهاد شده که در حال بررسی برای انتخاب بهترین زمان هستیم.

دبیرستاد برگزاری ترتیل‌خوانی نوای ملکوت استان بوشهر  نیز با اشاره به استقبال پرشور جوانان از مراسم ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان گفت: طبق نظرسنجی انجام شده در نیمه دوم ماه رمضان سال قبل، آقایان 64 و بانوان 36 درصد در این محافل حضور داشتند.

سرهنگ نصراله غزنوی با بیان اینکه افراد زیر سن 50 سال با 25.6 درصد رتبه اول حضور در ترتیل‌خوانی‌ قرآن را به خود اختصاص داده‌اند خاطر نشان کرد: افزون بر 70درصد شرکت کنندگان نسبت به قرائت قاریان اظهار رضایت داشته‌اند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: