سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
سوک:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بحران کم‌آبی گفت: تنها راه حل گذر از بحران کم‌آبی کاهش مصرف است که مشترکان آب استان بوشهر باید ۲۰ تا ۲۵ درصد از مصرفشان کم کنند.
به گزارش سوک کیقباد یاکیده در نشست شورای هماهنگی مدیران آب استان با موضوع مدیریت و سازگاری با کم آبی با تاکید بر ترویج فرهنگ مدیریت مصرف در شهرها و روستاها اظهار داشت: بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از استان است که با خطوط طولانی به شهرها و روستاها منتقل می‌شود.

وی افزود: فرهنگ مدیریت مصرف باید در دستور همه مشترکان قرار گیرد چراکه  برای گذر  از فصل گرمای پیش‌رو باید همگان در این عرصه مشارکت کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مصرف بهینه از آب شبکه آبرسانی گفت: آب شبکه در موارد غیر ضروری نباید مصرف شود و تنها راه حل گذر از بی آبی این است که مصرف کنندگان 20 تا 25 درصد از مصرفشان کاهش دهند.

یاکیده به هدر رفت آب  پرداخت و با تاکید بر بازسازی شبکه آبرسانی تصریح کرد: اصلاح  فرسودگی شبکه آبرسانی مورد توجه است چراکه به سبب فرسودگی خطوط، بخشی از آب شبکه‌ هدر می‌رود.

وی، کاهش هدر رفت آب را در اولویت برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: بخشی از هدر رفت آب آشامیدنی، به سبب فرسودگی شبکه آبرسانی و معیوب بودن کنتور، بخشی وجود انشعاب غیرمجاز و بخشی هم به سبب فرسودگی شبکه آبرسانی است که مصرف این آبها ، محاسبه نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا بیان اینکه منابع آب آشامیدنی استان از مناطق مختلف تامین می‌شود افزود: بیش از 60 درصد آب آشامیدنی استان از سدکوثر در استان کهگیلویه و بویر احمد، بیش از 25 درصد از روخانه شاهپور و چاه‌های سربالش کازرون و بخشی هم از چاه‌های موجود استان بوشهر تامین می‌شود.

یاکیده از سفر وزیر نیرو به استان بوشهر خبر دادو بیان کرد: در سفر وزیر نیرو به استان راهکارهای لازم برای مقابله با کم‌آبی و تسریع در اصلاح شبکه فرسوده آبرسانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر استفاده از شیرهای کاهنده در محافل و مکان‌های عمومی افزود: دستگاه‌های اجرایی، مکان‌های عمومی و آموزشی در نقاط مختلف استان بوشهر باید به شیرهای کاهنده مصرف آب مجهز شوند تا هدر رفت آب کاهش یابد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: