شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۰۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
سوک:با توجه به نا آشنایی بیشتر مردم بویژه جوانان و نوجوانان با فن شنا و آغاز فصل گرما استقرار ناجی غریق در ساحل بندردیر استان بوشهر ضروری است.
به گزارش سوک با فرارسیدن فصل گرما و استفاده بیشتر مردم بویژه نوجوانان و جوانان از ورزش های آبی بویژه شنا در آبهای ساحلی، نبود امکانات مورد نیاز این ورزش ها از جمله ناجی غریق در سواحل هر ساله حادثه های ناگواری رخ می دهد و شماری از هموطنان جان خود را از دست می دهند.

از طرف دیگر طولانی بودن سواحل این شهرستان و علاقه مندی جوانان و نوجوانان به ورزش شنا ضرورت استقرار ناجی و امکانات مورد نیاز نجات غریق را در این سواحل ضروری کرده است تا زمینه بیشتر مردم از موهبت خدادادی فراهم شود.

شماری از مردم شهرستان دیر در تماس با دفتر ایرنا خواستار استقرار ناجی غریق در ساحل دریا و توجه و رسیدگی مسئولان در این زمینه شدند.
یکی از ورزشکاران رشته شنا می گوید: در شهرهای همجوار شاهد فعالیت طرح های سالم سازی دریا و پلاژهای متعدد با کیفیت های مختلف در طول سال هستیم اما در این شهر هیچ مرکز ورزش آبی وجود ندارد.

علی مومنی افزود: خبر غرق شدن علاقه مندان به شنا به قصه تکراری و همه ساله‌ منطقه در فصل گرما تبدیل شده است و آخرین گزارش آخر سال گذشته غرق شدن و فوت یک مرد 60ساله به دلیل بیماری و در سال جاری نجات 2 تن در ساحل دریا بوده است.

مسئول امور جوانان اداره ورزش و جوانان دیر گفت: باتوجه به ظرفیت هایی که در این شهرستان وجود دارد و درخواست های مکرر بانوان برای ورزش های آبی اما به دلیل کمبود امکانات از جمله پلاژ برای بانوان و نبود استخر غیر فعال مانده است.

زهرا ریشهری افزود: ورزش های آبی برای همه گروه های سنی از کودکان تا افراد سالمند مفید است و افرادی که اضافه وزن دارند حتی زنان باردار هم می توانند این ورزش ها را انجام دهند.

وی بیان کرد: احتمال صدمه جسمی در ورزش های آبی حدود صفر است و با توجه به اینکه این ورزش ها کم هزینه و سیستم عصبی را تحریک و کالری سوز است نقشی مهم در سلامتی دارد.
ریشهری ادامه داد: باتوجه به اینکه در شهرستان دیر استخر و پلاژ برای بانوان وجود ندارد، ناجی غریق زن و مربی کارت دار و فعال دراین زمینه در این شهرستان وجود ندارد.

وی گفت: مسئولان باید استخر و پلاژ برای بانوان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دیر گفت: استفاده از قابلیت های تفریحی و دریایی در مناطق ساحلی بسیار مهم است اما در شهرستان های ساحلی استان بوشهر بویژه دیر کمتر به این امر پرداخته شده است.

مجید احمدی افزود: شهرستان دیر با ساحل ماسه ای می تواند بهترین مکان برای احداث پلاژ آقایان و بانوان باشد که مانع اصلی توسعه ورزش بانشاط شنا و دریا نبود نجات غریق در ساحل دریاست.

وی گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری برای کشف استعدادهای دانش آموزان برگزاری دوره های آموزشی و آشنا کردن آنان با اصول و فنون شنا آمادگی کامل دارد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دیراظهارداشت: اطلاع رسانی دقیق، برگزاری مسابقات شنای آزاد در دریا، جذب ناجیان غریق، احساس نیاز بین جوانان و نوجوانان، وجود باشگاه های ورزش های آبی در ساحل و همکاری برخی از ادارات و نهادها می تواند موانع اصلی استفاده از ورزش های آبی را در این شهرستان برطرف کند.
شهرستان دیر با 64 هزار نفر جمعیت در فاصله 200 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و در کنار دریای خلیج فارس قراردارد/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: