جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
دکتر اسدی اعلام کرد:
سوک: طرح تحقیقاتی پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که به عنوان تنها نماینده ایران در همایش بین المللی انجمن راینولوژی آمریکا شرکت کرده بود، جزو برترین ها شناخته شد.
به گزارش سوک رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این طرح تحقیقاتی در حوزه رادیومیکس و تصویربرداری مغز به عنوان پژوهشی پایه و بنیادین است که توسط متخصصان مغز و اعصاب و با کمک دانش و مهارت مهندسان پزشکی این دانشگاه و استفاده از فناوری های نوین به شیوه همکاری بین رشته ای (ام تی ام) انجام شده است.

مجید اسدی روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: در این طرح سیستم بویایی از لحاظ اختلالات و بیماری ها از طریق تصاویر اسپکت (عملکردی) مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح تحقیقاتی دکتر رضا نعمتی متخصص مغز و اعصاب، نگار چعبی مهندس پزشکی و دکتر زمان افراسیابی شرکت داشتند.

به نوشته ایرنا، اسدی بیان کرد: ادامه و افزایش این همکاری ها منجر به کسب نتایج عالی تر و عناوین بهتر در آینده نزدیک می شود.

این همایش با شرکت صدها طرح از کشورهای مختلف دنیا 19 و 20 آوریل ( 30 و31 فروردین ماه امسال) در دانشگاه مریلند برگزار شد.

راینولوژی یک شاخه فوق تخصصی در دانش پزشکی است که به جراحی ها و درمان بیماری های بینی و ساختمان های اطراف بینی در سر و صورت می پردازد.
نام:
ایمیل:
* نظر: