پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۹۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته که پس از خروج از برجام، اقدام بعدی واشنگتن آن است که با متحدان اروپایی و دیگران درباره پاسخگو کردن ایران بابت «اقدامات بد» این کشور مذاکره و صحبت کند.
«هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در دفاع از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام، ادعاهای بی‌اساس آمریکایی‌ها علیه ایران را تکرار کرد.

او در مصاحبه با فاکس نیوز ضمن دفاع از نقض عهد و بی‌توجهی این کشور به تعهدات بین‌المللی‌ مدعی شد: «توافق هسته‌ای ایران، تنها به یک بخش از رفتار بد ایران که علاقه‌اش به برنامه‌ هسته‌ای بود، می‌پرداخت البته شاید کسی بگوید که این بخش، بخش مهمی بود اما همه دیگر فعالیت‌های بد ایران در سراسر جهان را فراموش کرده بود».

بیشتر بخوانید:

نگاهی تحلیلی و مستند به «بیش از 10 دروغ ترامپ»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعاهای نخ نما شده علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در سوریه در حال حمله به «متحد ما اسرائیل» هستند.

وی ادامه داد: «آنها کارهای بد بسیار دیگری هم در سراسر جهان دارند انجام می‌دهند. ما می‌بینیم که آنها از شورشیان حوثی در یمن حمایت می‌کنند که موشک و راکت به عربستان سعودی، شریک نزدیک و استراتژیک ما شلیک می‌کنند».

نوئرت مدعی شد که آمریکا درصدد «پاسخگو کردن ایران» بابت «کارهای بد» این کشور در منطقه و دیگر نقاط جهان است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «اکنون اقدام بعدی ما آن است که با متحدان اروپایی‌مان و دیگران این صحبت را بکنیم که بیایید به ایران با توجه به کلیت اقدامات بد آن نگاه کنیم و فقط به یک نگاه محدود به توافق هسته‌ای نظاره نکنیم».

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که خروج روز سه شنبه هفته گذشته این کشور از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، تنها حمایت طرف‌های انگشت‌شماری از قبیل عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته و منجر به انتقادهای بین‌المللی از واشنگتن شده است.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: