جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
در نمازجمعه مطرح شد؛
سوک: امام جمعه دلوار با اشاره به نقض عهد آمریکایی در برجام، گفت: تنها فایده برجام، ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود.
به گزارش سوک حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه دلوار با اشاره به نام‌گذاری دهه آخر ماه معظم شعبان به عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد اظهار داشت: این سنت ارزشمندی است که هرساله در استقبال از ماه پر خیر و برکت رمضان شاهد غباروبی،  تنظیف و عطرافشانی مساجد و آماده سازی آن برای استقبال از میهمانان الهی هستیم.

وی اضافه کرد: همه کسانی که به نوعی با مساجد در ارتباط هستند اعم از بانیان و هیئت امناء، نمازگزاران و امامان جماعت باید در این حرکت معنوی مشارکت کرده وخانه امن الهی را برای استقبال از ماه مبارک رمضان آماده می‌کنند.

امام جمعه دلوار با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای بیان کرد: خروج آمریکا از برجام موجب بی‌آبرویی و بی‌اعتباری آمریکایی‌ها در دنیا شد و نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامی به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیستند. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند نباید فریب لبخند طرف مقابل را بخوریم،

وی ادامه داد: بزرگترین و شاید تنها فایده برجام، اثبات قابل اعتماد نبودن آمریکا و  ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود و اگر امروز هم افرادی به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود و آمریکا قابل اعتماد نیست جای تبریک و خوشحالی دارد.

زاهددوست افزود: آمریکا از برجام خارج شد اما در شرایطی این اتفاق افتاد که برابر معاهده برجام مسیر پرشتاب هسته ای کشور کند و متوقف شد و ده‌ها امتیاز نقد دیگر هم از ما گرفت و ما به همه تعهدات خودمان پایبند شدیم و عمل کردیم اما آمریکا حتی قدمی برای عمل به تعهدات خود برنداشت و حتی در این مدت ده‌ها تحریم جدید هم به بهانه های واهی به تحریم ها افزود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا تا توانست شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید و بعد هم تفاله‌ها و پوسته آن‌را به دور انداخت. امروز آرامش‌بخشی به فضای عمومی جامعه یک نیاز اساسی است، جناح های سیاسی نباید به بهانه نقض برجام به جان یکدیگر بیفتند و با هم تسویه حساب سیاسی کنند..

امام جمعه دلوار گفت: مسئولان کشور پیش‌بینی‌های لازم را برای مقابله با تبعات احتمالی خروج آمریکا از برجام در حوزه‌های مختلف کرده اند و کشور از این جهت به لطف الهی با مشکلی مواجه نخواهد شد.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به لطف الهی امروز در اوج اقتدار و عزت قرار دارد اما در مقابل آمریکا با چالش‌ها و مشکلات بزرگی در داخل و خارج روبروست و با آن مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند.لذا باید از موضع قاطعیت و اقتدار با دشمن بخصوص استکبار جهانی سخن گفت.

زاهددوست اضافه کرد: دشمن تلاش دارد با دروغ و تهدیدهای دروغین خود، جنگ‌هراسی را در میان مردم ترویج کند و اینگونه القاء کند که  خروج آمریکا از برجام  به‌معنای بسترسازی برای جنگ و برخورد نظامی است، اما همه می دانند که آمریکایی‌ها  از برخورد سخت و نظامی با جمهوری اسلامی سخت عاجز و ناتوان هستند،و خیلی کوچکتر از این صحبت ها هستند.

وی بیان کرد: به تعبیر رهبر عزیز انقلاب امروز  تمرکز دشمن بر جنگ اقتصادی و فرهنگی است و اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه داری آمریکا است.

امام جمعه دلوار ادامه داد: آنها می خواهند با اعمال تحریم‌های شدیدتر و تضعیف اقتصاد کشور و فشار اقتصادی به مردم، به اهداف خود برسند که به حول و قوه الهی، در این راه هم ملت ایران دشمن را ناکام خواهد گذاشت و به لطف الهی از این چالش سرنوشت‌ساز نیز ملت ما با سربلندی عبور خواهد کرد.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، مقامات قبلی آمریکا که می‌خواستند جمهوری اسلامی ایران را نابود سازند، مردند و استخوان‌هایشان پوسید اما نظام اسلامی ایران هم‌چنان پابرجاست. این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور می‌شود و جمهوری اسلامی هم‌چنان  با صلابت و اقتدار ایستاده خواهد بود.

زاهددوست تصریح کرد: یکی از راهکارهای غرب برای مقابله و براندازی نظام اسلامی ، تضعیف بنیه نظامی و دفاعی کشور است. اینکه در اثناء برجام بحث مذاکره درباره موشک‌های ایران و یا بازرسی از مراکز نظامی و مسئله عدم حضور ایران در منطقه مطرح می کنند همه این مباحث و طرح ها با هدف از بین بردن توان دفاعی کشور صورت می‌گیرد.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: آنها می خواهند همان نسخه‌ای که برای کشورهایی چون لیبی و عراق پیچیدند، برای ایران اسلامی هم بپیچند. می خواهند با طرح مذاکره درباره موشک ها و مراکز نظامی، به خیال خودشان ایران را خلع سلاح کنند تا بعد بتوانند با خیال آسوده حمله نظامی به کشورمان را طراحی و تدارک ببینند.

زاهددوست افزود: خلع سلاح نظامی یک کشور به منزله خلع اقتدار آن کشور است. در دنیای امروز، آن کشوری می‌تواند سایه جنگ را از سر مردم و جامعه خود بر دارد که از لحاظ نظامی در بالاترین سطح توان و آمادگی باشد.

 وی گفت: همه ما هشدارها و نصیحت‌های مشفقانه مقام معظم رهبری در طول مذاکرات و هشدار مبنی بر عهدشکن بودن و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را فراموش نکرده‌ایم.
امروز عهدشکنی آمریکا نشان داد که آن هشدارها و بیانات مقام معظم رهبری حکیمانه، سنجیده و مدبرانه بوده و شناختی که ایشان بر اساس آموزه ها و تعلیم دین و قرآن از دشمن دارند و درک عمیقی که از اوضاع جهان دارند را دیگران برخوردار نیستند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: در همه شرایط به‌ویژه در این اوضاع کنونی همه‌ ملت و مسئولان باید با اتحاد و همدلی پشت سر رهبری و مطیع فرمان ایشان باشند تا از آسیب‌های احتمالی مصون بمانیم و الا قطعا دچار آسیب و خسارت خواهیم شد.‌

به نوشته مهر، وی با اشاره به پیروزی جریان مقاومت وحزب الله در انتخابات پارلمانی لبنان شد، اضافه کرد: کسب ۶۷ کرسی از ۱۲۸ کرسی توسط حزب الله با توجه به وجود فرقه‌ها و اقلیت‌های گوناگون نشان از اعتماد مردم و شکست طرح‌های عربستان و آمریکا در لبنان داشت که این کشورها برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای شکست جریان‌های مقاومت و حزب‌الله انجام داده بودند.

وی بیان کرد: عربستان با صرف پول‌های هنگفت و حمایت از جریان‌های وابسته به خود سعی در به دست آوردن حداکثر کرسی‌های پارلمان برای حذف سیاسی حزب‌الله و جریان مقاومت از مسایل سیاسی لبنان داشت.

زاهددوست اظهار داشت: اما این پیروزی نشان داد که گفتمان مقاومت فقط در جنوب لبنان نیست و این گفتمان در سراسر لبنان کارآیی و تاثیرگذاری خود را نشان داده است و روز به روز در حال ترقی و پیشرفت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: