جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
سوک:مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر تاسیسات آب‌شیرین‌کن را یکی از منابع تامین آب استان دانست و گفت: برای خرید تضمینی این آب سال قبل ۵۱ میلیارد تومان و امسال نیز ۶۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
به گزارش سوک شاهپور رجایی در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 90 درصد منابع تامین آب آشامیدنی خارج از استان است اظهار داشت: تنها 4 درصد آبهای قابل شرب در بخش کشاورزی است که تنش آبی بر روی آنها اثرات نامطلوبی گذاشته است.

وی با بیان اینکه 43 درصد جمعیت شهری و 60 درصد جمعیت روستایی استان بوشهر دارای تنش آبی هستند تاکید کرد: تامین آب آشامیدنی از طریق شیرین سازی آب دریا از برنامه‌های مهم شرکت آبفا است که در این زمینه به ظرفیت 90 هزار متر مکعب در روز طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن 2 تاسیسات آب شیرین‌کن در بوشهر و کنگان تصریح کرد: تاسیسات آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود و سپس وزات نیرو آب تولیدی آن از بخش خصوصی به صورت تضمینی خریداری می‌کند و در اختیار مردم قرار می‌دهد.

رجایی با بیان اینکه دولت هر ساله یارانه برای توزیع آب از تاسیسات آب شیرین کن تامین می‌کند گفت: برای خرید تضمینی این آب سال قبل 51 میلیارد تومان و امسال نیز 60 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی، با بیان اینکه آب شیرین‌کن‌های جدید به زودی وارد مدار تولید می‌شود تصریح کرد:  برای خرید تضمینی آب تولیدی آب شیرین‌کن سیراف و دلوار برای سال 1398 بیش از 146 میلیارد تومان یارانه برای خرید تضمینی آن اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از تدوین طرح تامین آب بر اساس برنامه سازگاری با کم آبی در استان خبر داد و بیان کرد: کارگروه سازگار با کم‌آبی به صورت تخصصی در استان بوشهر تشکیل می‌شود.

رجایی با تاکید بر تفکیک آب آشامیدنی با آب توسعه فضای سبز در ادارات و معابر عمومی گفت: اکنون 10 میلیون متر مکعب آب در سال صرف فضاهای سبز در استان می‌شود که با جایگزین منابع جدید تامین آب 30 درصد آن کاهش می‌یابد/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: