پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۹۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
سوک:استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان بوشهر اجرا می‌شود گفت: در این زمینه کارگروهی درحوزه اقتصاد برای نظارت بر بازار تشکیل می‌شود.
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند در کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر استفاده از ماه ضیافت الهی تاکید کرد و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ازفضلیت‌های با ارزش برخوردار و بهار قرآن است که باید از این ماه برای رسیدن به کمال و سعادت بهره برد.

وی، با بیان اینکه تامین کالا‌های اساسی در ماه رمضان مورد توجه ویژه قرار دارد تصریح کرد: با ذخیره سازی کالاهای  پرمصرف هیچ گونه نگرانی در تامین کالاهای اساسی برای ماه مبارک رمضان در استان بوشهر وجود ندارد.

استاندار بوشهر از تامین و ذخیره سازی برنج، شکر، روغن و گوشت قرمز و مرغ در استان خبر داد و تاکید کرد:دستگاه‌های متولی و نظارتی بر فراوانی کالاها، کیفیت و قیمت آن باید نظارت مستمر داشته باشند.

گراوند با تاکید بر تشکیل کارگروه تخصصی، برای ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: برای پایش، رصد و نظارت بر بازار  در ماه مبارک رمضان کارگروهی در حوزه اقتصاد تشکیل می‌شود.

وی، نظارت بر فعالیت رستوان‌ها از نظر بهداشتی و کیفیت غذا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به اینکه خرما در این ماه با عظمت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از این فرصت برای فرهنگ سازی استفاده از این محصول در دیگر ایام سال مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر، تقویت گشت‌های نظارتی در ماه مبارک رمضان را مورد تاکید قرار داد و افزود: اقلام کالاهای توزیعی با قیمت مصوب در این ماه باید در شهرها و روستاها مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند بر تثبیت قیمت‌ها تاکید کرد و گفت:روند کنترل بازار باید به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد و فراوانی و قیمت کالاها نیز تحت نظر باشد و نباید اجازه دارد که قیمت کالاها افزایش یابد.

وی با تاکید بر جمع‌‌آوری دست فروشان با همکاری امور صنفی و شهرداری‌ها افزود:دست‌فروشان با تعامل امور صنفی و شهرداری‌ها برای جلوگیری از مشکلات مردم باید جمع آوری شوند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: