جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
سوک:رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: جزیره خارگ به عنوان قلب اقتصادی و انرژی کشور دارای مشکلات متعددی است که باید برای رفع آن تلاش شود.
به گزارش سوک مهدی باقری در جلسه کمیسیون انرژی در جزیره خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ به عنوان شاهراه اقتصادی کشور و نقطه اصلی صادرات نفت خام کشور محسوب می‌شود و در حوزه انرژی جایگاهی ویژه دارد.

وی اضافه کرد: جزیره مقاوم و استراتژیک خارگ باتوجه به اینکه ۹۶ درصد صادرات نفت کشور را بر عهده دارد، قلب تپنده اقتصاد کشور است ولی این جزیره مشکلات فراوانی دارد.

باقری افزود: جزیره خارگ فاقد اداره آب و فاضلاب است، مکاتبات فراوانی با استانداری و نماینده استان در مجلس شورای اسلامی در این زمینه صورت گرفته است، متاسفانه آبفا در جزیره خارگ مستقر نشده است.

رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد: پروژه‌ای توسط شرکت نفت در این زمینه در سال ۸۷ با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال به دلیل عدم وجود متولی در حال هدر رفت است. متولی آبفا در جزیره خارگ باید استقرار داشته باشد.

باقری با اشاره به سرانه جمعیتی جزیره خارگ گفت: باتوجه به جمعیت کم و مساحت کم جزیره مبلغ بسیار پایینی از اعتبارات حق آلایندگی و ارزش افزوده به این جزیره تخصیص داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: سال ۹۶ از تخصیص مبلغ آلایندگی فقط ۲۲۳ میلیون تومان سهم این جزیره بوده است، این مبلغ در مبلغی که به استان تخصیص داشته می شود بسیار ناچیز است/مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: