پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۲۰۹۶۲۳
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
با نگاهی به سخنان معاون عمرانی استاندار بوشهر؛
سوک: معاون عمرانی استاندار بوشهر روز گذشته در خبری که از وی در رسانه های مختلف استان منعکش شده، با ابراز تاسف خطاب به برخی مدیران استانی گفته است "اگر مدیری نمی‌تواند کار کند بهتر است خودش استعفا بدهد و برود وگرنه اگر بخواهد با این بی‌انگیزی کار کند کار به جاهای باریک می‌رسد که چندان خوشایند نیست."
به گزارش سوک مهرداد ستوده گفت: با کمال تاسف در برخی از مدیران به دلیل این که عشقی به خدمت به مردم استان وجود ندارد، انگیزه‌ای برای کار و تلاش نمی‌بینیم که پذیرفتنی نیست.

وی افزود: اگر مدیری نمی‌تواند کار کند بهتر است خودش استعفا بدهد و برود وگرنه اگر بخواهد با این بی‌انگیزی کار کند کار به جاهای باریک می‌رسد که چندان خوشایند نیست.

اگرچه تاکنون بارها رسانه های استان بوشهر از برخی نابسامانی ها در بعضی ادارات و دستگاه های اجرایی استان سخن گفته اند اما نه تنها تاکنون مدیران این دستگاه ها تغییری نکرده اند بلکه در وضعیتی مبهم قرار دارند و در حالی که مورد تایید وزارتخانه خود هم نبوده و حتی حکم آنان توسط وزیر امضا نشده است اما همچنان در مدیریتِ استانی جولان می دهند!

این در حالیست که بر اساس علم مدیریتی، چنین مدیرانی به هیج عنوان نباید به مدیریت خود ادامه داده و سریعا مسئولین استانی می بایست برای جایگزین کردن مدیری تازه نفس و با انگیزه بجای بی انگیزه ها اقدام کنند.

اگرچه دیر معاون عمرانی استاندار بوشهر به این موضوع عنایت کرده و یکی از مشکلات بزرگ استان در حوزه مدیریتی را شناسایی کرد اما باصطلاح ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است و مدیران ارشد استان می بایست هر چه سریع تر با تغییر مدیران ناکارآمد و کسانی که بیش از چهار سال کرسی های مدیریتی استان را در اختیار داشته و امروز مورد بی اعتمادی وزارتخانه خود قرار گرفته اند، اقدام کنند.

بهتر است استاندار بوشهر و معاون عمرانی وی اندکی در ادارات و دستگاه های اجرایی استان جستجو کرده تا حال و روز برخی کارمندان را بهتر درک کنند و مشاهده نمایند که مثلا در یکی از دستگاه های اجرایی متول استان بوشهر به دلیل عملکرد بسیار بد مدیرش امسال برای اولین بار در شبِ عید حتی نتوانستند عیدی کارکنان خود را پرداخت نماید و گفته می شود وزارتخانه مربوطه نیز برای تخصیص اعتبار هیچگونه همراهی و همکاری با زیرمجموعه اش در استان بوشهر نکرده است.

شنیده ها حاکیست تاخیر در پرداخت حقوق و عیدی این دستگاه اجرایی باعث سرخوردگی و بی انگیزگی بسیاری از کارکنان آن حتی در بین نیروهای رسمی شده است. از طرفی گفته می شود حمایت های مدیر مغضوب از یکی از معاونینش باعث شده تا جنگ قدرت در این دستگاه اجرایی به بالاترین حد خود رسیده و در این بین شنیده می شود تاکنون چندتن از مدیران غیربومی که مدنظر وزراتخانه مربوطه بوده اند به دلیل نابسامانی در این دستگاه اجرایی حاضر به پذیرش مسئولیت در استان بوشهر نشدند.

اکنون باید از استاندار بوشهر و معاونینش پرسید آیا وجود چنین مدیرانی برای استان سودآور است یا مضر و سئوال بعدی این که چرا هر چه سریع تر اینگونه مدیران بی انگیزه که از تغییرشان اطمینان داشته و اکثر اوقات برای انتصاب نزدیکانشان در تهران به سر می برند و کار را در استان بوشهر به حال خود رها کرده اند، از مدیریت برکنار نمی شوند؟

آیا باید منتظر ماند تا این مدیران خودشان استعفا بدهند یا اینکه برای دفاع از حقوق مردم و بیت المال باید هر چه سریع تر آنان را برکنار کرد تا درس عبرتی برای سایر بی انگیزه ها شود؟

اگرچه معاون عمرانی استاندار بوشهر به درستی چنین موضوعی را درک کرده است اما ضمن قدردانی از بیان شجاعانه چنین نقاط ضعفی در استان بوشهر باید گفت مدیر ارشد استان و معاونینش به ویژه معاونت امور عمرانی می بایست نه در شعار و حرف بلکه به صورت عملی وارد شوند و با تغییر اینگونه مدیرانِ بی انگیزه و مغضوب از تداوم نابسامانی ها در دستگاه های اجرایی جلوگیری کنند.
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۲
Mrm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
0
1
ساختمان سازی بدون برگذاری مناقصه و ارتباطات ناسالم مدیران رده بالا با پیمانکاران و علنی شدن فساد بین مدیران و پیمانکاران و خرید زمین و ملک از طرف پیمانکار برای مدیران .... اینا تعداد کمی از تخلفات و فساد در.......... می‌باشد. گویا هیچ کس چه در مرکز و چه در استان قصد توقف این وضعیت رو ندارد.....
اصلاح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
1
اقای ستوده تورا به خدا و روح کسی که دوستش داری فکری به حال ...... که از ........ است بکن
.......
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
0
"حتی حکم آنان توسط وزیر امضا نشده "
"برای اولین بار در شبِ عید حتی نتوانستند عیدی کارکنان خود را پرداخت نماید"

این چیزایی که نوشته شده خیلی شباهت دارد به حال و هوای مدیر .... ... ....... استان بوشهر.
این شرکت ارایه دهنده یکی از حیاتی ترین خدمات به شهروندان است که ...... همه چیز مختل می گردد.
برازجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
1
0
سلام من یک استان بوشهر ی هستم چرا فقط در استان ما کلمه بومی و غیر بومی بودن ملاک هست استاندارد فارس هم بوشهری باید دلمان به حال استان بسوزد نه به فکر منافع شخصی خود باشیم
دشتستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
1
تحلیل بسیار عالی .. اقای استاندار خواهشمند روی دیگر سکه هم ببینید دستگاه برتر ومدیر نمونه پس از هفت سال ایا حال و احوال کارکنان هم خبر داری تا کی ؟ تغییر وتحول خیلی وقت است احساس میشود ای تدبیر وامید
محمد زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
0
با درود فراوان منظور شما کدام استاندار هست . شمال یا جنوب.
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
0
سرپرست ..... نیز همین جوهر حوصله کار نداره
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
1
0
من تعجب می‌کنم که معاونت امور عمرانی چرا این حرف را زده پس چرا ایشان مدیر کل دفتر فنی خودش را عوض کرد جناب مهندس حسین آبادی یکی از مدیران با تجربه و کاربلد و دست پاک بودند من نمیدونم چرا این حرف رو زده تعجب می‌کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
0
اول باید فکری به حال خود استانداری کنند
اصلاح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
0
0
خواندن سایت سوک بی ارزش شده چرا اسم اداراتی که مردم ناراضی هستند و کامنت می گذارند را حذف میکنی اکر می گویی برای حفظ ابرو است چرا در رابطه با معاونت عمرانی به راحتی اسم اقای حسین ابادی هم می اوری خیلی متاسف برایت سوک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
0
0
با سلام و احترام درود بر معاونت محترم عمرانی که با شجاعت تمام این حقیقت تلخ که بر سر این استان نجیب و خویشتن دار سایه افکنده با قاطعیت عنوان نموده اند انشاالله که استاندار محترم نیز به فکر چاره ی اساسی باشند ازجمله مدیریت ...............بوشهر که در انگیزه گشی، تجربه سوزی و بی در و پیکری از حد خود گذشته است و خدا خودش بخیر بگرداند آینده نظام تعلیم و تربیت کشور و استان بوشهر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
0
1
پاکدستان علیرغم شعار این دولت در همه استانها کنار گذاشته میشوند و یا به حاشیه میرانند.
نام:
ایمیل:
* نظر: