جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
پس از خروج آمریکا از برجام؛
سوک: ماجرای لیبی شدن ایران هم به قولی از آن حرفهاست... حرف‌هایی که اکنون که برجام در سراشیبی شکست قرار گرفته و آمریکا نیز از آن خارج شده است؛ محک درستی یا نادرستی آن مشخص خواهد شد.

به گزارش سوک «محسن رهامی»، از فعالان اصلاح‌طلب در مصاحبه با ایسنا با بیان اینکه مجموعه نظام با برجام توانست موفقیت‌های بزرگی به دست بیاورد و خطر جنگ و تحریم‌ها را رفع کند، گفته است:

بدون برجام ایران در شرایط سوریه و لیبی قرار می‌گیرد و احتمال حمله نظامی به ایران زیاد بود اما اکنون همه دنیا می‌گویند که متخلف در برجام شخص ترامپ است نه دولت روحانی و ظریف!

*شاید کسی در کشور تصوّرش را نداشت که حبّ و علاقه عده‌ای به توافق به هر قیمتی با آمریکا تا این اندازه باشد که حتی پس از مسجّل شدن بی‌دستاوردی برجام و خروج آمریکا از آن نیز اینطور به دفاع عاشقانه از برجام برخیزند.

در عین حال برخی معتقدند که این قبیل حرف‌های غلط درباره برجام به این دلیل گفته می‌شود که رئیس‌جمهور و اعضای ستاد برجام هنوز از بابت این توافق بد و احتمالات صفر ادامه آن عذرخواهی نکرده‌اند.

اظهارات رهامی در حالی است که مجید انصاری به تازگی طی اعترافاتی تصریح کرد آمریکا هیچ تحریمی را در برجام لغو نکرد.

ماجرای حمله نظامی به ایران نیز دروغی بود که از روز اول برای هموارسازی مسیر برجام گفته شد اما نه تنها دلیل و سندی بر آن نبود بلکه کارشناسان امنیتی کشور تأکید دارند چنین فرضی محال است.

از طرفی مدعیان احتمال جنگ هیچگاه به این سؤال پاسخ ندادند که آمریکا چگونه جنگ با ایران را آغازیدن می‌گیرد در حالی که در جبهه جنگ‌های نیابتی و حتی مستقیم در جنگ نفتکش‌ها، در فاو، در عراق، در بوسنی، در سوریه، در لبنان و در غزه شکست خورده است.

به نوشته مشرق، ماجرای لیبی شدن ایران هم به قولی از آن حرفهاست... حرف‌هایی که اکنون که برجام در سراشیبی شکست قرار گرفته و آمریکا نیز از آن خارج شده است؛ محک درستی یا نادرستی آن مشخص خواهد شد.

چه اینکه قبل از آقای روحانی هم نه تحریمی در ایران چندان احساس می‌شد، نه جنگی وجود داشت و نه لیبی و سوریه شده بودیم.

گفتنیست، مجلس خبرگان رهبری، روز یکشنبه گذشته در بیانیه‌ای خواستار عذرخواهی رئیس‌جمهور روحانی از بابت خسارات برجام شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: