پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۹۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
سوک:معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر گفت: تقویت اتحاد و انسجام شیعه و سنی از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان است که باید همگان در این راستا تلاش کنند.
به گزارش سوک مجید خورشیدی در نشست شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر با بیان اینکه تلاشهای زیادی در سالهای اخیر توسط علمای اهل سنت و شیعه برای تقریب مذاهب انجام شده اظهار داشت: این تقریب حضرت امام خمینی (ره) با نظرات بلندشان عملیاتی کرد و سبب تحول در جهان اسلام شد.

وی با تاکید بر این نکته که باید از اطلاق کلمه اقلیت  به خود و اکثریت ملت خودداری شود افزود: خداوند در قرآن همه را اخوان خطاب کرده و زیبنده نیست حرف شیطان بر ما مستولی شود و صحبت برخلاف مصلحت خداوند باشد که ما را اخوان نامیده  نشود.

معاون استاندار بوشهر با تبریک ماه مبارک رمضان  ویژگی‌های این ماه بلا عظمت را برشمرد و تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان باید برای تقویت اتحاد و انسجام شیعه و سنی تلاش شود که این خود یکی از ویژگی‌های ماه رمضان است.

خورشیدی بر تقویت برادری  و وحدت مسلمانان از فرصت ماه رمضان تاکید کرد و افزود: فرصت ماه رمضان می‌تواند برای نصب العین قراردادن فرامین الهی مفید باشد که تقویت برادری و وحدت مسلمانان یکی از ویژگی این ماه با ارزش است.

وی با اشاره به خروج آمریکا از معاهده بین المللی برجام گفت: با توجه به حرکات ترامپ در این زمینه، پیش بینی می‌شد که آمریکا از برجام خارج شود اما بزرگی کار جایی بود که مردان دیپلماسی ایران انجام دادند این کار نشان از تیزهوشی دلیرمردان ایرانی در عرصه دیپلماسی بود.

خورشیدی از  بهم خوردن اجماع علیه ایران در موضوع هسته‌ای  خبر داد و بیان کرد: با تدابیری که مسئولان کشور از جمله رهبر معظم انقلاب و دولت و تیم هسته‌ای اندیشیدند، اجماع علیه ایران در موضوع هسته‌ای بهم خورد و در کمتر برهه‌ای از جهان معاصر اروپا و غرب در دو نقطه مقابل هم ایستادند.

وی با اظهار تاسف از عهدشکنی آمریکا در موضوع برجام بیان کرد:  ای کاش جهان سیاست شاهد این اتفاق نبود که کشور بر خلاف مصوبه شورای امنیت اقدام کند اما این خروج، چیزی از عظمت برجام کم نکرد و عظمت برجام بیشتر نمایان شد.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه باید به کسانی که این توافق را انجام دادند دست مریزاد گفت، خاطرنشان کرد: باید سعی کنیم تبعات این خروج از برجام را به حداقل برسانیم.

خورشیدی گفت: باید بدانیم که تلاش برای توقف پیشرفت ایران ادامه دارد اما باید با حفظ وحدت داخلی سرعت قطار پیشرفت را بیشتر کنیم.

وی به حمله آمریکا به افغانستان در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آن زمان نفوذ کلام علمای اهل سنت به حدی بود که جامعه اهل سنت ایران هیچ پیوستگی به طالبان و القاعده حس نکردند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: