جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
سوک:امام جمعه بوشهر با اشاره به اقتدار روزافزون ایران اسلامی گفت: خروج آمریکا از برجام ایران را متحد و مسنجم‌تر از گذشته کرد و خروج احتمالی چند کشور دیگر لطمه‌ای به اقتدار ایران نمی‌زند.
به گزارش سوک آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر  با بیان اینکه اتحاد شیعه و سنی در استان بوشهر نماد مسلمان است اظهار داشت: روحانیت شیعه و سنی استان بوشهر چنان حماسه‌ای از وحدت، همدلی و حمایت از نظام و ولایت رقم زده‌اند که در فضای ملی مشهور شده استان بوشهر استان وحدت، اخوت و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از شرایط وحدت و همدلی مسئولان ارشد کشوری و لشکری در استان بوشهر خاطرنشان کرد: استکبار از دیرباز به دنبال تفرقه در جهان اسلام بوده و این در واقع کار ابلیس است، تفرقه و تمامی اشکال آن جز تضعیف اسلام و جبهه ایمان نتیجه ای نخواهد داشت.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: جهان استکبار در جهان اسلامی به دنبال تشتت و تفرقه است و  متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی هم به کشورهایی پیوسته‌اند که علیه اسلام هستند.

آیت‌الله صفایی بوشهری به توطئه رژیم صهیونیستی در ایجاد تفرقه میان مسلمانان پرداخت و گفت: اسرائیل دشمن قسم خورده اسلام است اما برخی کشورها به آن پیوسته و از مسلمین جدا شده‌اند و این اقدام هم توطئه استکبار است.

وی، شکست اتحاد و وحدت مسلمانان را از اهداف دشمنان دانست و بیان کرد: یکی از راهبردهای استکبار، شکست وحدت مسلمانان و در مقابل هم قراردادن آنها و سپس ایجاد اتحاد بین سرکرده‌های جهان استکبار و برخی کشورهای اسلامی و در نهایت شکست اسلام است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امام خمینی فصل جدیدی در تاریخ سیاسی اسلام که همان وحدت بود برگشود، افزود: با همان نگاه امام ره جامعه ما انسجام پیدا کرده و با تاکیدات و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، طوری هستیم که این ساختار مستحکم وحدت مایه اقتدار نظام ما شده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه هر چه اسلام و ایران در صحنه منطقه‌ای و جهانی بدرخشد تهاجم استکبار بیشتر می‌شود تصریح کرد:  وقوع انقلاب اسلامی ایران برای تحقق سیره و سنت رسول خدا است و هرچه این سیره و سنت مستحکم‌تر شود سنگهای دشمن  و جهان استکبار بیشتر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا بیان اینکه مسئولیت علمای شیعه و سنی در عرصه وحدت، بصیرت و ولایتمداری بسیار زیاد است، گفت: ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر، بصیر، خوش فکر، جدی بوده و مردم نسبت به آنان اقبال خوبی دارند.

امام جمعه بوشهر به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: این اقدام و خروج احتمالی چند کشور دیگر لطمه‌ای به اقتدار ایران نمی‌زند بلکه آن کشورها را تضعیف می‌کند و این اقدام هم نشان از انحراف و انحطاط آنان است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: برخی کشورها فکر می‌کنند با خروج آمریکا از برجام در ایران اتفاق خاصی می‌افتد، خیر ایران متحد و مسنجم‌تر از گذشته در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت و ملت ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: در مورد اوضاع اقتصادی هم توجه کنید که تحریم موضوع جدیدی نیست رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام معتقدند که تنها را اقتدار ایران در برابر تحریم‌های استکبار اقتصاد مقاومتی است.

وی بر ضرورت توجه به عقلانیت اقتصادی و سیاسی، حمایت از کالای ایرانی و توجه به کارآفرینی و اشتغال توسط ائمه جمعه اهل سنت تاکید کرد.

امام جمعه بوشهر اظهار داشت: دولت باید شرایط کار را فراهم کند به ویژه در استان بوشهر که ظرفیت اقتصادی زیادی دارد و جوانان را باید سمت تحصیل و کسب مهارت سوق دهیم/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: