پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 21
کد خبر: ۲۰۹۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
سوک:مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی برای تحقق سیاست‌های اشتغال‌زایی گفت: در این راستا برنامه مهارت‌آموزی با مشارکت صدا و سیمای استان بوشهر اجراء می‌شود.
به گزارش سوک عبدالرسول کازرونی در نشست با مسئولان صدا و سیمای استان بوشهربا بیان رسالت و سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در زمینه ارتقای کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی در جامعه بر نقش محوری صداوسیما در توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی تاکید کرد.

وی با قدردانی از تلاش رسانه استانی به ترویج و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان به دنبال این هستیم که بستر مناسبی از شغل و فرصت‌های این حوزه برای جوانان فراهم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر به نقش آموزش‌های فنی و حرفه ای در تولید و اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در کشور از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و حمایت از کالای با کیفیت ایرانی به شمار می‌رود و صدا وسیما نقش پر رنگی در این زمینه دارد.

کازرونی با اشاره به اینکه یکی از اهداف آموزشی کارآفرینی در آموزش‌های فنی و حرفه ای، بهبود توانایی‌های فردی و تخصصی مهارت آموزان است گفت :  آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند از طریق دانش افزایی، سبب افزایش فرصت‌های بازار شده و سطح تقاضای کارآفرینی را ارتقاء بخشد و قطعاً رسانه ملی و استانی در طی این مسیر به عنوان یار و یاور این سازمان، نقش بسیار مهم و اثرگذاری دارد.

وی با بیان اینکه صداوسیما در توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی در استان بوشهر نقش محوری دارد خاطر نشان کرد:  توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی برای تحقق سیاست‌های اشتغال‌زایی مورد توجه قرار دارد که در این راستا برنامه مهارت‌آموزی با مشارکت صدا و سیمای استان بوشهر اجراء می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از تدوین برنامه‌های مهارت‌افزایی در استان خبر داد و گفت: بر اساس ظرفیت‌های مناطق شهری و روستایی در راستای ایجاد اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای طرح‌های مهارتی تدوین کرده که ترویج آن بر عهده صدا و سیما است.

کازرونی، خدمات رسانه استانی صدا و سیما را قابل تقدیر و تحسین دانست و تاکید کرد: مهارت‌آموزی جوانان در بخش‌های مختلف در اولویت قرار دارد که امید می‌رود امسال تحول مهمی در اشتغال استان ایجاد شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: