سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 26
کد خبر: ۲۰۹۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
سوک:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به عملیاتی شدن طرح نخلستان در دشتستان گفت: در اجرای طرح نخلستان‌، شیوه آبیاری اراضی نخیلات از سنتی به تحت فشار تبدیل می‌شود.
به گزارش سوک محمدتقی منوچهری در جلسه کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دشتستان با اشاره به اجرای نخلستان اظهار داشت: اعتبارات لازم از نیمه دوم سال گذشته و نیمه نخست امسال برای عملیاتی شدن طرح نخلستان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به تامین 18 میلیارد تومان برای اجرای طرح نخلستان افزود: اجرای 160 کیلومتر شبکه برای آبیاری نوین اراضی نخلستان سعدآباد مورد توجه قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح مطالعاتی اراضی نخلستانی شبانکاره خبرداد و افزود: مطالعات 8 هزار و 700 هکتار از اراضی بخش شبانکاره به زودی پایان می‌یابد.

منوچهری با اشاره به اجرای طرح مطالعات اراضی نخلستانی سعدآباد خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح نخلستان که تحت پوشش قرارگاه اقتصاد مقاومتی است مطالعات 2 هزار و 400 هکتار اراضی نخلستانی بخش سعدآباد تکمیل شد.

وی به اجرای طرح نخلستان در منطقه آب‌پخش دشتستان پرداخت و تصریح کرد: در اجرای این طرح 170 هکتار از نخلستان‌های آب‌پخش به آبیاری نوین و تحت فشار مجهز شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح نوین آبیاری در 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر افزود: اعتبارات ویژه‌ای از منابع ملی به استان بوشهر برای اجرای طرح نوین آبیاری در 10 هزار هکتار اختصاص یافته است.

منوچهری افزود: 34 هزار و 250 هکتار مساحت اراضی نخلستانی استان بوشهر است که  با اجرای طرح تغییر شیوه آبیاری سنتی به نوین  149 میلیون متر مکعب در سال در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: