جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
کد خبر: ۲۰۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
سوک:دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: با متلاشی شدن ۸ باند تهیه و توزیع مواد مخدر، امسال تاکنون ۳ تن مواد افیونی مخدر در استان بوشهر کشف شد.
به گزارش سوک ارسطو ترکمان‌منش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بوشهر در روستای دویره با بیان اینکه  مقابله با مواد مخدر با رویکرد اجتماعی مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: امروزه یکی از وظایف مهم دستگاههای دولتی وخانواده‌ها در حوزه اجتماعی مقابله با اعتیاد است.

وی با تاکید بر تشدید مقابله با مواد مخدر بیان کرد:رویکرد اجتماعی شدن مبارزه بامواد مخدر ومقابله با اعتیاد واقدامات فرهنگی و پیشگیرانه از اعتیاد وکاهش تقاضا مصرف مواد مخدر مطرح است و برای توفیق بیشتر برای حفظ سلامتی جامعه از همه ظرفیت‌ها و امکانات بخش‌های دولتی و غیردولتی باید استفاده بهینه به‌عمل آید .

ترکمان‌منش با تاکید بر توسعه مشارکت‌های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: برگزاری جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در راستای توسعه مشارکتهای مردمی در امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  استان بوشهر با بیان اینکه شوراهای اسلامی، دهیاران و شهرداران در امر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نقش مهمی دارند تاکید کرد: مسئولان محلی به‌عنوان معتمدین محل می‌توانند سفیران فرهنگی در امر پیشگیری از اعتیاد واجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باشند .

وی با تاکید بر افزایش آگاهی نوجوانان و جوانان از تبعات مواد مخدر تصریح کرد: باید از نوجوانان وجوانان برای عبور از این سن که بیشترین آسیب در کمین آنهاست با یادگیری مهارت‌های مورد نیاز مراقبت شود.

ترکمان منش مصرف سیگار و قلیان را یکی از راههای ورود به اعتیاد دانست و بیان کرد: شوراهای اسلامی و دهیاران به‌عنوان نمایندگان بی‌واسطه مردم در روستاها، بخش‌ها و شهرها نقشی مهمی در مبارزه با مواد مخدر  و پیشگیری از اعتیاد و آگاهی بخشی و حساس سازی مردم حوزه انتخابیه خود  دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  استان بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت خیران در اشتغال بهبود یافتگان گفت: هم‌افزایی، ایجاد وحدت برای انجام امور اجتماعی و بهره‌گیری از ظرفیت خیران برای حمایت از اشتغال بهبود یافتگان و خانواده‌های آنها مورد توجه است.

وی به کشفیات مواد مخدر در استان بوشهر پرداخت و افزود:امسال تاکنون با تلاش نیروهای انتظامی،دریابانی و امنیتی 3 تن مواد مخدر کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 797 کیلوگرم بوده 276 درصد افزایش دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  استان بوشهربا بیان اینکه تعداد افراد دستگیر شده مرتبط با جرایم مواد مخدر از ابتدای سال 97  تاکنون 550  نفر افزود: افراد دستگیر شده امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 389 نفر بوده 41 درصد رشد داشته است.

ترکمان منش افزود: از ابتدای امسال تاکنون 8  باند عمده تهیه و توزیع مواد مخدر توسط دستگاههای مقابله‌ای استان منهدم شده است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: