سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۹۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
سوک:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صادرات ۷۲ میلیون دلار کالا از استان بوشهر به قطر گفت: با توجه به نزدیکی بندر دیر به این کشور ۱۴ میلیون دلار این محصولات از این بندر صادر شده است.
به گزارش سوک سیدحسین حسینی محمدی در نشست مشترک فعالان اقتصادی و مسئولان استان‌های بوشهر و فارس در شهرستان دیر با بیان اینکه این شهرستان با کشور قطر دارای کوتاه‌ترین مسافت است اظهار داشت: بازار قطر فرصت مهمی برای فعالان اقتصادی و بازرگانان فراهم کرده که سال گذشته تحول مهمی در توسعه صادرات از استان بوشهر به قطر ایجاد شد.

وی، با  اشاره به فراهم شدن تسهیلات لازم برای توسعه صادرات به قطر از بندر دیر افزود: این نشست در راستای بررسی ظرفیت‌های بندری و گمرکی بندر دیر برای توسعه صادرات به قطر برگزار شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر کاهش هزینه‌ها و تسریع در ارائه خدمات صادراتی گفت: یکی از مطالبات مهم فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کاهش هزینه صادرات و توسعه زیرساخت‌های آن است که این مهم در دستور کار قرار دارد.

حسینی محمدی از صدور گواهی مبدا برای کالاهای صادراتی در بندر دیر خبرداد و بیان کرد: قبلا برای صادرات محموله‌ها از بندر دیر صدور گواهی مبدا در مرکز استان انجام می‌شد که با پیگیری‌های انجام شده اکنون گواهی مبدا برای کالاهای صادراتی  دربندر دیر صادر می‌شود.

وی، از افزایش صادرات کالا از بنادر استان بوشهر به قطر خبرداد و خاطر نشان کرد: با توسعه مناسبات تجاری ایران و قطر، حجم  کالاهای صادراتی از استان بوشهر به قطر افزایش یافت  به گونه‌ای که سال قبل 72 میلیون دلار کالا از گمرکات استان بوشهر به قطر صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه صادرات کالا از بنادر استان بوشهر به قطر نسبت به سال ماقبل آن 243 درصد افزایش یافت افزود: با توجه به نزدیک بودن بندر دیر به بنادر قطر حجم صادرات کالا از این بندر به قطر با افزایش 250 برابری به 14 میلیون دلار رسید/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: