سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 19
کد خبر: ۲۰۹۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
سوک:معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر گفت: در راستای توسعه صادرات غیر نفتی استان بوشهر، با توجه به نزدیکی بندر دیر به قطر، پایانه صادراتی مواد معدنی در این بندر راه‌اندازی شد.
به گزارش سوک سعید زرین‌فر در نشست مشترک مدیران و فعالان اقتصادی بوشهر و فارس در شهرستان دیر، به ظرفیت مهم بندری و گمرکی استان بوشهر پرداخت و با تاکید بر توجه به صادرات غیر نفتی اظهار داشت: این نشست در راستای توسعه صادرات محصولات و کالاهای غیرنفتی در بندر دیر برگزار شده است.

وی، ظرفیت بندر دیر برای صادرات را قابل توجه دانست و تصریح کرد: بندر دیر با قطر دارای کوتاه‌ترین فاصله است به‌گونه‌ای که مسافت آن  با قطر 185 کیلومتر است که این مهم فرصت  قابل توجهی برای فعالان اقتصادی و بازرگانی فراهم کرده است.

معاون استاندار بوشهر، با بیان اینکه عمده صادرکنندگان محصولات از بندر دیر به قطر فعالان اقتصادی استان فارس هستند خاطر نشان کرد: برای تحقق مطالبات بازرگانان ضروری است زیرساخت‌های بندری و گمرکی در راستای تسریع در فرایند صادرات کالا توسعه یابد.

زرین‌فر از راه‌اندازی پایانه صادراتی مواد معدنی در بندر دیر خبرداد و بیان کرد: یکی از محصولات مهم صادراتی از بندر دیر محصولات مواد معدنی به ویژه مصالح ساختمانی است که در این راستا پایانه صادراتی مواد معدنی در بندر دیر راه‌اندازی شد.

وی، از افزایش حجم صادرات محصولات غذایی، میوه‌ای، تره‌بار و محصولات ساختمانی و معدنی از استان بوشهر خبر داد و گفت: استان بوشهر برای توسعه صادرات به کشور دارای موقعیت ویژه‌ای است که این مهم در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهربا تاکید بر بهبود توسعه صادرات غیرنفتی از بنادر استان بوشهر افزود: تعامل و همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه صادرات غیرنفتی امری مهم و ضروری است.

زرین‌فر بر توسعه زیرساخت‌ها برای افزایش صادرات به قطر تاکید و تصریح کرد: باید مزیت‌های لازم در بخش صادرات غیرنفتی از جمله اسکله‌ها و پایانه‌های تخصصی ایجاد شود تا فعالان اقتصادی به این سمت ترغیب شوند/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: