سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 26
کد خبر: ۲۰۹۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
سوک:رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: ۶۶ میلیارد تومان سال گذشته برای اجرای ۲۶۸ پروژه عمرانی شهرستان دیر تخصیص یافت و اکنون برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این شهرستان به ۷۰ میلیارد تومان نیاز است.
به گزارش سوک رضا عوض‌پور در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان دیر از وضعیت مطلوبی برخوردار است اظهار داشت: این شهرستان از حیث رشد نرخ جمعیتی و شهرنشینی از میانگین استان بوشهر بالاتر است.

وی از کاهش نرخ بیکاری در شهرستان دیر خبرداد و بیان کرد: نرخ بیکاری در شهرستان دیر 10.2 درصد اعلام در حالی که نرخ بیکاری در استان بوشهر 11 درصد ثبت شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با اشاره به اشتغال 3 هزار نفر در بخش کشاورزی در شهرستان دیر خاطرنشان کرد: این شهرستان از لحاظ کشت محصولات صیفی‌جات خارج از فصل رتبه نخست استان بوشهر دارد و 16 معدن استان در شهرستان دیر قرار دارد.

عوض‌پور از تخصیص 66 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های شهرستان دیر خبر داد و بیان کرد: سال گذشته 66 میلیارد تومان برای اجرای 268  پروژه عمرانی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه 45 پروژه در هفته دولت و 13 پروژه در دهه فجر سال قبل در شهرستان دیر افتتاح شد گفت: 35 پروژه نیمه تمام در این شهرستان وجود دارد که برای تکمیل طرح‌های عمرانی دیر امسال 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر از اختصاص 73 هزار میلیارد تومان اعتبار دولت برای اشتغال در کشور خبر داد و تصریح کرد: هدف دولت تامین معیشت مردم است و در این زمینه در سال 95 حدود 53 هزار تومان به ازای هر فرد از اقشار آسیب پذیر پرداخت می‌کرد و این رقم امسال به 168 هزار و 500 تومان رسیده که غیر از یارانه است.

عوض‌پور با بیان  اینکه امسال دولت 7هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق و رفع فقر در جامعه اختصاص داده است خاطر نشان کرد:در حالی که دولت در سال 95 برای هر خانوار دو نفره آسیب پذیر 60 هزار تومان اختصاص داد این رقم امسال به 268 هزار و 500  تومان رسید.

وی با بیان اینکه رویکرد امسال برنامه ریزی برای مردم با استفاده از ظرفیت خرد جمعی و در کنار مردم بودن است گفت: این مهم سبب می‌شود با تمرکز و توجه بیشتری به ظرفیت و چالش‌های مختلف تصمیم گیری شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: