دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۰۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۸
سوک:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دمای هوا در استان گفت: پیش‌بینی می‌شود روزهای پنج‌شنبه و جمعه این هفته دمای هوا در نقاط غیر‌ساحلی استان بوشهر به آستانه ۵۰ و یا بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.
به گزارش سوک نادر شفی‌خدایی در بوشهر، از استقرار یک الگوی تابستانه بر آسمان استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با استقرار این سامانه دمای هوا در سراسر استان به طور محسوسی افزایش می‌یابد.

وی از روند افزایش دما از اواسط هفته خبرداد و بیان کرد: پیش بینی می‌‌شود دمای هوا به‌ویژه در مناطق غیر ساحلی همچون شهرستان‌های دشتستان و دشتی در روزهای پایانی افزایش قابل توجه یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از افزایش دمای هوا به حدود 50 درجه سانتیگراد بالای صفر خبرداد و تصریح کرد:پیش بینی می‌شود روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته دمای هوا در نقاط غیر ساحلی  استان بوشهر به آستانه 50 و یا بیش از 50 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

شفی‌خدایی با تاکید بر پیشگیری از گرمازدگی با رعایت موارد ایمنی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا در استان بوشهر توصیه می‌شود تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و شهروندان برای جلوگیری از گرمازدگی از ترددهای غیر ضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه از  ظهر روز چهارشنبه  16 خرداد وزش باد شمال غربی نسبتا شدید بر روی خلیج فارس آغاز می‌شود تاکید کرد:  وزش باد به تناوب تا 19 خردادماه ادامه می‌یابد که طی این مدت مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم و  شرایط برای ترددهای دریایی در این مناطق نامساعد می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، بروز پدیده گرد و خاک بر اثر وزش باد را از دیگر وقایع جوی پیش‌رو در استان دانست و خاطر نشان کرد: ارتفاع موج دریا در استان بوشهر بین 30 تا 90 سانتی‌متر و فردا ظهر 60 تا 120 سانتی‌متر پیش بینی می‌شود.

وی با تاکید بر پرهیز از دریا‌روی به ویژه با شناورهای سبک تصریح کرد: ارتفاع موج به بیش از 2.5 متر افزایش می‌یابد که به دریانوردان و به ویژه صاحبان شناورهای کوچک و تفریحی توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در خلیج فارس خودداری کنند.

شفی‌خدایی با بیان اینکه آسمان  استان بوشهر هم اینک صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، مه رقیق صبحگاهی و از فردا گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود گفت: سمت وزش باد در استان متغیر با سرعت 8 تا 32 کیلومتر در ساعت و از فردا شمال غربی گاهی تا 36 کیلومتر در ساعت است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: