کد خبر: ۲۱۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۵
سوک:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر گفت: به سبب اینکه برخی مشترکان بوشهری بیش از ۲ برابر الگوی تعیین شده آب مصرف می‌کنند تنها راه توزیع مناسب‌تر نوبت بندی است.
به گزارش سوک کیقباد یاکیده در بوشهر با اشاره به وضعیت آبرسانی  در استان بوشهر اظهار داشت: منابع تامین آب استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد به‌گونه‌ای که 60 درصد آب آشامیدنی از خط آبرسانی کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد، 30 درصد از خط آبرسانی کازرون و حدود 10 درصد از منابع داخلی استان تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه آب آشامیدنی استان از طریق خطوط آبرسانی طولانی وارد شبکه این استان می‌شود گفت: آب مورد نیاز مردم این استان با مشقت و خطوط طولانی آب تامین می‌شود و باید مدیریت و مصرف بهینه در دستور کار همگان قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر، سرانه  مصرف آب در استان بوشهر بیش از 200 لیتر دانست و تاکید کرد: رعایت الگوی مصرف  بدون شک مشکل کم‌آبی در شهرها و روستاهای استان را برطرف می‌کند.

یاکیده با بیان اینکه روزانه بیش از 250 هزار متر مکعب آب در شهرهای استان بوشهر توزیع می‌شود گفت:  در صورتیکه مشترکان آب الگو و سرانه تعیین شده را رعایت کنند نه تنها استان از  توزیع نوبت بندی آب خارج بلکه مشکلات همه مردم برطرف می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت آبرسانی در مناطق و محلات جنوبی بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه در شبکه آبرسانی محلات جنوبی نوبت گذشته یک مشکل فنی ایجادشده بود و  قدری آبرسانی به این مناطق با مشکل مواجه شد و امکان قطع آب با تعمیر با توزیع آب وجود نداشت.

وی، با بیان اینکه عدم رعایت مشترکان آب در شهر بوشهر سبب بروز مشکلاتی به دیگر شهروندان می‌شود گفت: رفتار  مشترکان در برداشت و مصرف آب باید اصلاح شود چراکه در توزیع آب در شبکه مناطق مرتفع زمانی از آب شبکه بهره‌مند می‌شوند که مشترکان  در خط آبرسانی به اندازه مصرف آب ذخیره کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه محلات ریشهر، سرتل و امام‌زاده در شهر بوشهر مشکلی برای آبرسانی ندارند تاکید کرد: مشکلات آبرسانی این نقاط به سبب خرابی شیر ورودی برطرف شده و این تعمیرات در زمانی انجام شد که نوبت آب این مناطق نبود.

یاکیده با بیان اینکه نوبت بندی توزیع آب  از طریق شبکه آبرسانی در مناطق مختلف شهر بوشهر یک روز در میان است گفت: برخی مشترکان منبع ذخیره آب آنها 5 مترمکعبی است که ذخیره این میزان سبب بی‌آبی برخی خانوارهایی است که منازل آنها  در نقاط مرتفع قرار دارند.

وی، با بیان اینکه نوبت بندی توزیع آب کار بسیار مشکلی است افزود: به سبب اینکه برخی مشترکان بیش از 2 برابر  الگوی تعیین شده آب مصرف می‌کنند تنها راه توزیع مناسب‌تر نوبت بندی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر با اشاره به میزان مصرف آب خانوار خودش بیان کرد: ماهانه حدود 8 متر مکعب معادل 8 هزار لیتر آب در منزل شخصی مصرف می‌شود این در حالی است که برخی افراد مخزن 5 متر مکعبی در منزل برای آب مصرفی تعبییه کرده‌اند.

یاکیده، استفاده از پمپ برای انتقال آب از شبکه آبرسانی را غیر معقول دانست و تاکید کرد: پمپ برای منازلی استفاده می‌شود که در طبقات مختلف قرار داشته باشند و آن هم باید از طریق مخزن ذخیره منازل استفاده کنند نه اینکه پمپ بر روی شبکه آبرسانی قرار بگیرد.

وی، عدم استفاده از پمپ‌ برای برداشت آب از شبکه توزیع را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: مشترکان آب باید زمان برداشت آب  در بخش‌های مختلف را کوتاه کنند.

وی، از توزیع روزانه 54 هزار متر مکعب آب در شهر بوشهر خبرداد و بیان کرد: طبق سرانه استاندارد 200 لیتر به ازاء هر نفر در شهر بوشهر با جمعیت 220 هزار نفری باید 44هزار متر مکعب آب مصرف شود و این در حالی است روزانه 54 هزار متر مکعب آب در شهر بوشهر توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر با اشاره به برداشت بیش از نیاز آب در شهر بوشهر تصریح کرد: مناطق محلات جنوبی شهر بوشهر دارای 7 هزار انشعاب آب است که 2هزار و 500 انشعاب آب آن غیرمجاز است و باید با مراجعه به آبفا برای دریافت انشعاب مجاز اقدام کنند تا به مرور امکان اصلاح  لوله‌های اصلی کوچه این مشترکان فراهم شود/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد