دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۰۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
بر اثر سهل‌انگاری
بر اثر سهل‌انگاری، آتش بخش وسیعی از نخلستان‌های آبپخش را در برگرفت و طی پنج ساعت، یک‌هزار و یکصد نخل را در کام خود فرو برد.
به گزارش سوک، از بعد از ظهر روز گذشته، آتش بخش وسیعی از نخلستان‌های آبپخش را در برگرفت و طی پنج ساعت، یک‌هزار و یکصد نخل را در کام خود فرو برد.

فرخ عباس رییس شورای اسلامی شهر آبپخش اظهار داشت: از بعد از ظهر دیروز شاهد یک فقره آتش‌سوزی در نخیلات اطراف این شهر بودیم که پس از تلاش‌های پنج ساعته موفق به اطفائ این حریق شدیم.

وی افزود: با توجه به گستردگی فضای حریق و وزش شدید باد، خودروهای آتشنشانی از شهرستان‌های دشتستان، تنگستان، بوشهر، دشتی و گناوه به محل حادثه اعزام شدند تا آتش سریع‌تر مهار شود هر چند مردم نیز با تراکتورها و تانکر آب برای اطفائ حریق تلاش کردند.

رییس شورای اسلامی شهر آبپخش تصریح کرد: علت اصلى حادثه تاکنون مشخص نشده اما گفته می‌شود که عامل اولیه آتش‌سوزی، آتش‌زدن شاخ‌ و برگ اضافی نخل‌ها و بوته‌هاى فراوان موجود در زهکش‌ها بوده است.

عباسی بیان کرد:اگر چه آتش پیش از غروب آفتاب مهار شده و از شدت وزش باد هم کاسته شده است اما عملیات کنترل همچنان در حال انجام هست .

وی با اعلام این که در بخش آبپخش شهرستان دشتستان حدود یک میلیون و پانصد هزار اصله نخل وجود  معادل 20 درصد نخلستان‌های استان بوشهر وجود دارد، بیان کرد: هر چند بیمه نخیلات در مقابل آتش‌سوزى ضرورى باید انجام شود، اما تمام تلاش خودمان را جهت جبران خسارات وارده انجام خواهیم داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: