جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۰۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
سوک:معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی مدون آموزش‌های مهارتی در راستای توانمندسازی سربازان در پادگان‌های نظامی استان بوشهر دو برابر می‌شود.
به گزارش سوک احمد لیراوی در نشست با فرمانده پدافند هوایی پایگاه هوایی ششم شکاری شهید یاسینی حضور در محیط کار را بهترین الگو برای توانمندسازی نیروی کار دانست و اظهار داشت: افراد با حضور در محیط کار تجربه کسب می‌کنند و برای ارائه خدمات به مردم آماده می‌شوند.

وی، با بیان اینکه در سال گذشته آموزش‌های مهارتی به بیش از 5 هزار  500 نفر از سربازان در پادگان‌های استان در راستای توسعه اشتغال پایدار ارایه شده است افزود: مهارت آموزی یکی از مهم‌ترین زنجیره‌های اشتغال‌زایی است که برای تحقق آن باید برای هدفمند شدن آموزش گام برداشت.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه مهارت آموزی سربازان وظیفه در نیروی هوایی مورد توجه ویژه است تاکید کرد: با برنامه ریزی مدون این آموزش‌ها  امسال در راستای توانمندسازی سربازان در پادگان‌های نظامی استان بوشهر دو برابر می‌شود.

لیراوی به استفاده از ظرفیت نیروهای مستقر در پادگان‌ها برای آموزش سربازان اشاره و اظهار کرد: برای ارائه بهتر آموزش‌های مهارتی نخستین دوره آموزشی پداگوژی ویژه مربیان مستقر در پادگان‌ها که در آزمون‌های تعیین صلاحیت فنی و حرفه ای قبول شده‌اند در استان بوشهر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه  سربازان با فراگیری مهارت‌های لازم پس از دوران خدمت به بازارکار ورود و دغدغه بیکاری ندارند خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی به عنوان یک راهکار بسیار مفید برای رسیدن به اشتغال سربازان است و فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه ای برای سربازان و همچنین کارکنان کادر از مواردی است که به دنبال توسعه آن هستیم.

معاون آموزشی فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه ارایه آموزش‌های مهارتی به سربازان در پادگان‌های محل خدمت فرصت خوبی برای توانمندسازی آنان است، گفت: طرح توانمندسازی سربازان نیروهای مسلح در اجرای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و باهدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

لیراوی با بیان اینکه توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست و مفهومی ندارد، خاطرنشان کرد: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی وتغییرات اجتماعی و فرهنگی جامعه است/تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: